Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
6 oznak, że jesteś super-podróżnikiem

6 oznak, że jesteś super-podróżnikiem

Coraz więcej osób staje się fanami podróżowania po świecie. Nieważne czy są to dwa tygodnie, miesiące czy nawet lata, nie każdy staje się dobrym podróżnikiem. Czasem różnice widać gołym okiem - "nowicjusze" sprawiają wrażenie mniej zainteresowanych i mniej podekscytowanych nowym otoczeniem. Czasem wręcz odcinają się od kultury i masy doświadczeń, które na nich czekają, siedząc bezpiecznie w swojej bańce, której na imię all-inclusive… ;)
Czy wiesz co świadczy o tym, że jesteś super-podróżnikiem? My wiemy!

1. Potrafisz się spakować

Pakowanie, nawet na krótki weekend to dla wielu osób prawdziwa zmora. Za dużo ubrań, za mało akcesoriów lub odwrotnie. Miliony ludzi na świecie, po prostu nienawidzą pakowania. Jeżeli Tobie przychodzi ono z łatwością i zawsze wiesz, co powinno trafić do Twojej walizki... chapeau bas!

2. Planujesz swoją podróż z wyprzedzeniem…

... i rozsądkiem. Dla wielu osób, wyjazdy to zaplanowanie każdej minuty w ciągu dnia i sztywne trzymanie się planu. A przecież nie o to chodzi w podróżach! Odrobina przygotowań oczywiście nikomu nie zaszkodziła, w końcu warto wcześniej poznać w teorii miejsce, do którego zmierzamy. To, co cechuje Cię jako super-podróżnika w tej sytuacji to fakt, że wszelkie przewodniki są dla Ciebie wsparciem w planowaniu każdego dnia w podróży, a nie gotową listą do odhaczenia, poza którą nie można się wychylić. Spontaniczność w podróży to przecież super sprawa!

3. Jesteś otwarty na nową kulturę

Super - podróżnik wie co to szacunek. To ciekawe, ale bardzo często uczymy się go podczas podróży. Poznajemy nową kulturę, języki, cudze przyzwyczajenia i nawyki. Obcujemy z nimi i uczymy się je akceptować i pokazać swój szacunek do nich. To bardzo piękna cecha, która czyni Cię nie tylko super-podróżnikiem, ale również super-człowiekiem. Oczywiście, jeśli potrafisz przełożyć szacunek do obcych kultur, na szacunek do wszystkich ludzi w ogóle. ;)

4. Zawsze widzisz dobrą stronę

Jako Polacy jesteśmy pesymistami. Dla nas szklanka jest zawsze do połowy pusta, a do tego jeszcze brudna. Bardzo często widzimy rzeczywistość w szarościach. Podróże potrafią to w nas zmienić. Jeżeli dużo podróżujesz, na pewno nie raz podczas wyjazdu miałeś wpadki, które w życiu codziennym spowodowałyby lawinę przekleństw i narzekań. Grunt to wyciągnąć z nich jasną stronę, a ciemną odrzucić w niepamięć. Jeśli jesteś doskonałym podróżnikiem, zapewne Twoje nastawienie do wielu rzeczy, nauczony podróżowaniem w nieznane, przekłada się na "szarą" rzeczywistość, którą widzisz w kolorach.

5. Potrafisz wyjść ze swojej strefy komfortu

Każdy z nas ma swoją bańkę, zza której nie lubi się zbyt wychylać. Podróże jednak motywują do tego by opuścić dotychczasowe luksusy i wygody pozwalając sobie na odrobinę szaleństwa i nieznanych doświadczeń. Jako super-podróżnik potrafisz kolekcjonować te doświadczenia i nawet jeśli nie zawsze są one pozytywne, jesteś w stanie wyciągnąć z nich wnioski z korzyścią dla Ciebie. :)

6. Zawierasz nowe przyjaźnie

Nieważne czy podróżujesz samotnie czy z ekipą - przyjaźnie z podróży łączą, jak żadne inne, wzmocnione faktem, że w końcu któreś z Was wyjedzie. Znakomity podróżnik potrafi docenić nowe znajomości, ale także zatrzymać je na dłużej. Spotykanie nowych ludzi to jak przygoda w przygodzie - 10x lepsza niż leżenie plackiem na plaży!

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com