Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
5 Gadżetów, które ułatwią życie w górach

5 Gadżetów, które ułatwią życie w górach

Turystyka górska cieszy się ogromną popularnością. Nie wolno jednak traktować wycieczek górskich jak spaceru po Krupówkach. Do pieszych wędrówek należy się w odpowiedni sposób przygotować. Na szczęście większość turystów jest rozważnych i wiedzą co dokładnie muszą ze sobą zabrać. Na wszelkie wątpliwości oraz pytania znajdziemy odpowiedź w sieci.


Jedno jest pewne w góry nie można iść nieprzygotowanym, ponieważ może się to skończyć tragicznie. Wiemy, że musimy ze sobą zabrać wiele przydatnych rzeczy, ale z drugiej strony powinniśmy mieć świadomość, że pakowanie plecaka po sam wierzch może być nie do końca przemyślane. Plecak jednak trzeba nieść na własnych ramionach, a zbyt duży jego ciężar może być bardzo uciążliwy. Czasem podczas pieszych wędrówek górskich mogą nas spotkać niespodziewane sytuacje oraz przygody. Nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, ale można ze sobą zabrać gadżety, które po pierwsze ułatwią nam życie w górach, a po drugie nie zajmują dużo miejsca.


Booking.com
Booking.com
Takowym pierwszy gadżetem jest kompas. Nie ma bowiem nic gorszego niżeli zejście ze szlaku i zgubienie się w górach. Bez kompasu dużo trudniej jest nam określić gdzie dokładnie się znajdujemy oraz w którą stronę powinniśmy się udać. Obsługa kompasu nie jest skomplikowana, a może nawet uratować nam życie! Drugim, równie przydatnym gadżetem jest dobry zegarek. Mówi się, że szczęśliwi ludzie czasu nie liczą, ale w górach niestety musimy na niego zerkać. Musimy na przykład wiedzieć, do której godziny należy dotrzeć do schroniska, by nic nam nie zagrażało. Gdy chodzimy dużo po górach powinniśmy zainwestować w lepszy model. Poleca się jak najbardziej zegarki wodoodporne oraz wstrząsoodporne. Zegarki te przetrwają z nami nawet najbardziej ekstremalne przygody. Kolejny gadżet to scyzoryk wielofunkcyjny. W górach bardzo często musimy użyć czegoś ostrego, a do tej czynności nie ma lepszego przedmiotu niż właśnie scyzoryk. Obecnie żyjemy w czasach niesamowitego postępu technologicznego, a więc nawet jak wybieramy się w góry zabieramy ze sobą całą masę sprzętu elektronicznego. Począwszy od smartfona, a kończywszy na tablecie. Jak wiadomo, mają one baterię, a ona z kolei ma swoją żywotność. W górach nie ma prądu, a więc ich nie podładujemy. Pozostaje nam zatem gadżet numer cztery, a więc powerbank! Powerbank jest niczym innym jak przenośną baterią, która pozwoli na naładowanie naszego sprzętu elektronicznego. Ostatnim gadżetem, który zasługuje na uwagę oraz który ułatwi nam życie w górach jest kompletna apteczka. Drobne oraz większe kontuzje niestety bardzo często się przytrafiają. W związku z tym musimy mieć przy sobie bandaże, plastry, wodę utlenioną oraz coś przeciwbólowego. Wędrówka po górach z otwartą i niezabezpieczoną raną jest nie tylko niekomfortowa, ale i niebezpieczna.


Booking.com
Booking.com

Jak widać na powyższym przykładzie znajdziemy na rynku całą masę gadżetów, które podczas wędrówki po górach mogą okazać się pomocne, a w niektórych przypadkach nawet niezastąpione. Warto w gadżety te się zabezpieczyć i cieszyć się ze zdobywanych szczytów oraz niesamowitych krajobrazów.


A Wy bez jakich gadżetów nie wybieracie się w góry?

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com