Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Z Zakopanego na Słowację samochodem - jak zaplanować podróż?

Z Zakopanego na Słowację samochodem - jak zaplanować podróż?

Przygotowanie do podróży

Zakopane to niewątpliwie piękne miasto, które może pochwalić się malowniczymi widokami na góry, bogatym dziedzictwem kulturowym i przytulnymi pensjonatami. Ze względu na swoją lokalizację stanowi doskonały punkt wyjścia do podróży samochodem na Słowację, oferując zarazem niezliczone możliwości do rozszerzenia swojego horyzontu podróżniczego. Przygotowanie do takiej wyprawy wymaga jednak pewnej organizacji i przemyślenia kilku kluczowych kwestii. Przede wszystkim, warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu techniczny naszego samochodu. To kluczowy aspekt, który może mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort podróży. Wizyta u zaufanego mechanika na kilka dni przed wyjazdem to dobry pomysł, który pozwoli nam uniknąć niespodzianek w trakcie podróży. Sprawdźmy również, czy nasze ubezpieczenie obejmuje teren Słowacji - to istotne, aby mieć pewność, że w razie jakiegokolwiek incydentu jesteśmy odpowiednio chronieni. Nie zapomnijmy o zielonej karcie, międzynarodowym certyfikacie ubezpieczenia, który jest wymagany do podróżowania za granicę.

Trasa i atrakcje

Podróż samochodem z Zakopanego na Słowację to nie tylko przejazd, ale również niesamowita możliwość zwiedzania ciekawych miejsc i odkrywania uroków obu krajów. Choć trasa przez Łysą Polanę jest niewątpliwie najkrótsza, warto rozważyć dłuższą, ale zdecydowanie bardziej malowniczą drogę przez Chocholów i Vysoké Tatry. Podziwiając ich krajobrazy, poczujesz prawdziwy kontakt z naturą i na pewno doświadczysz niezapomnianych chwil. Po przekroczeniu granicy, na Słowacji warto odwiedzić takie miejsca jak imponujący Spiski Zamek, który jest jednym z największych zamków w Europie Środkowej. Możemy też odwiedzić niesamowite jaskinie w Parku Narodowym Słowacki Raj czy zrelaksować się w termalnych basenach w Popradzie, które oferują relaks i odprężenie po dniu pełnym wrażeń.

Porady praktyczne

Pamiętajmy, że na Słowacji obowiązuje winieta drogowa, więc warto to uwzględnić w naszym planie podróży. Możemy ją nabyć na granicy lub na większości stacji benzynowych po przekroczeniu granicy - to niewielki koszt, który może nas uchronić przed mandatem. Co więcej, na Słowacji płatność w euro jest standardem, ale wiele miejsc, zwłaszcza w większych miastach, akceptuje również płatności kartą. Jednak zawsze warto mieć trochę gotówki na wypadek, gdybyśmy trafili do miejsca, które nie akceptuje kart. Przygotujmy się także na różnice w cenach - na Słowacji są one generalnie niższe niż w Polsce, co może być miłym zaskoczeniem, zwłaszcza jeżeli planujemy dłuższy pobyt. Pamiętajmy jednak, że choć ceny są niższe, jakość usług i produktów jest na bardzo dobrym poziomie.Podsumowując, podróż samochodem z Zakopanego na Słowację to nie tylko okazja do podziwiania malowniczych krajobrazów, ale również do poznania kultury i atrakcji obu krajów. Przy odpowiednim przygotowaniu - zarówno technicznym samochodu, jak i organizacyjnym - jest to wyprawa, która na pewno dostarczy wiele cennych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień. Pamiętajmy o kilku kluczowych aspektach, takich jak winieta drogowa, waluta i różnice w cenach, a nasza podróż będzie płynna i bezstresowa. Bez względu na to, czy wybierzesz krótszą trasę przez Łysą Polanę, czy dłuższą przez Chocholów i Vysoké Tatry, na pewno będzie to podróż, której nie zapomnisz.

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com