Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zjawiskowe miejsca, które warto zobaczyć w 2016

Zjawiskowe miejsca, które warto zobaczyć w 2016

Miejsca, w których czas stanął, a wszystko co zobaczysz zostało stworzone przez naturę. Krajobrazy, które sprawiają wrażenie obrazów namalowanych przez surrealistów. Planeta Ziemia jest po prostu wspaniała, a my w codziennym biegu, bardzo rzadko o tym zapominamy. Niewiarygodne i zapierające dech w piersiach – takie właśnie są miejsca, które powinieneś zobaczyć w 2016 (lub chociaż raz w życiu!).Boliwia – Salar de Uyuni

Największa „kopalnia” soli na świecie. W porze deszczowej, miejsce to zamienia się w naturalne lustro gigantycznych rozmiarów. Jego rozpiętość jest podobno tak wielka, że Salar de Uyuni służy do… kalibracji satelitów! Miejsce to tworzone było przez wieki, kiedy to leje z kilku prehistorycznych jezior połączyły się w całość.

Malediwy – Morze Gwiazd

Piękna plaża, która za dnia wygląda… jak plaża. Zwykła, piaszczysta i słoneczna. Kiedy natomiast Słońce zachodzi, oczom odwiedzających to niezwykłe miejsce ukazuje się błękitna ścieżka. Bioluminescencyjny fitoplankton, który „żyje” sobie na tej piaszczystej plaży, tworzy drogę która wygląda jak setki gwiazd błyszczących na nocnym niebie. Coś wspaniałego!

Chiny – Maczugi Tianzi

Nie, nie mówimy tu o kultowych chrupkach z lat 90. Mowa o wyjątkowych górach, które wyglądają jak z innej planety. Krajobraz zostały zresztą wykorzystany do filmu Avatar. Te szczupłe i bardzo wysokie „budowle” powstały 380 milionów lat temu, a swój obecny kształt zawdzięczają po prostu upływowi czasu, który zdeformował piaskowiec, z którego pozostały wyłącznie solidne, kamienne filary.

Stany Zjednoczone – Antelope Canyon

Tego miejsca nie musimy chyba nikomu przedstawiać. Wyjątkowy kanion, który znajduje się w stanie Arizona to jedna z największych atrakcji USA. Podczas monsunu, deszczowa woda wypłukuje piasek z wąskich korytarzy, pogłębiając je i tworząc malownicze wzory w formie linii płynących po skale.

Namibia – Deadvlei

Nie jeden artysta czerpał natchnienie z tego miejsca! Trudno uwierzyć w zdjęcia, które przedstawiają to miejsce, bo… wyglądają po prostu jak obrazy! Kiedyś las, a przez rosnące upały, obecnie sucha pustynia, która tworzy niewiarygodny krajobraz.

Chiny – Czerwona Plaża

Krwistoczerwona plaża w Chinach wygląda po prostu bosko. Na przełomie wiosny i jesieni plaża ma kolor zielony, a kiedy nadchodzi okres jesienny, cały obszar zamienia się w piękne czerwone pasmo, które na żywo musi wyglądać milion razy lepiej niż na zdjęciach. Powód? Kwitnące w tym miejscu wodorosty.

Chiny – Droga do nieba

Góra Huashan to miejsce tylko dla odważnych! Wielu turystów z całego świata przyjeżdża w to miejsce by sprawdzić swoją odwagę i pokonać własne ograniczenia. To jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie, które posiada piękne krajobrazy i widoki. Schody, łańcuchy w skałach, drewniane panele przyczepione do zbocza góry – niewątpliwie miejsce to dostarczy Wam nadmiaru emocji na resztę życia! Musicie jednak przyznać, że Droga do Nieba zapiera dech w piersiach!

Jakie inne miejsca dodalibyście do naszej listy?

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com