Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Dzień Ratownika Górskiego w Krynicy-Zdroju

Dzień Ratownika Górskiego w Krynicy-Zdroju

Czujesz się bezpiecznie na szlaku? Wiesz, że nawet jeśli wydarzy się coś nieprzewidzianego to zawsze możesz wezwać pomoc? Ten komfort zawdzięczasz wyjątkowym ludziom - Ratownikom Górskim. Warto pamiętać o ich ciężkiej pracy i podziękować im za to. W jaki sposób? Teraz będzie ku temu stosowna okazja, bo 4 sierpnia to Dzień Ratownika Górskiego.

Ta wyjątkowa okazja to również świetny pomysł na promowanie ratownictwa oraz bezpiecznej turystyki. Nie zostanie ona zmarnowana - dnia 4 sierpnia w Krynicy-Zdroju jest organizowana impreza charytatywna. Organizuje ją Fundacja GOPR. To nie wszystko. Na ulicach pojawią się również sami ratownicy, którzy chętnie opowiedzą o swojej codziennej pracy w ramach Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Każdemu zainteresowanemu pokażą sprzęt, jakim się posługują w trakcie akcji ratunkowych. Na własne oczy zobaczysz psy ratownicze, które będą prezentować swoje umiejętności podczas specjalnych pokazów. Jeśli więc do tej pory zastanawiałeś się jak działa GOPR - to najlepsza okazja, żeby się tego dowiedzieć.

Podczas imprezy aktywnie będzie promowane bezpieczne poruszanie się na terenie górskim. Wydaje ci się, że wiesz wszystko na ten temat? Przyjdź i zweryfikuj swoją wiedzę! Zawsze możesz dowiedzieć się czegoś nowego - i to od samych specjalistów od górskiego bezpieczeństwa. Nie da się nie zgodzić z udzielanymi przez nich wskazówkami. Przeżyli w górach niejedno, więc mają prawdziwe doświadczenie. Możesz wziąć też udział w konkursie wiedzy górskiej - sprawdzisz czy jesteś tak dobry, jak ci się wydaje!

Zastanawiasz się jakie jeszcze atrakcje mogą na ciebie czekać tego dnia w Krynicy-Zdroju? Akademia GOPR przygotowała ciekawe warsztaty i wykłady. W ich trakcie zdobędziesz cenną wiedzę, która zawsze może się w górach przydać, m.in. nauka planowania i przygotowania się do górskiej wycieczki, nawigowanie w górskim terenie, udzielanie pierwszej pomocy w górach. Ponadto odbędzie się pokaz ratownictwa górskiego.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda praca ratownika GOPR w normalnych warunkach, to też znajdziesz coś dla siebie. Po rozmowie z ratownikiem możesz obejrzeć specjalną wystawę zdjęć. Pomoże ci to wyobrazić sobie trud, odwagę i niebezpieczeństwa, jakie wiążą się z tą wymagającą pracą. Ciekawym uzupełnieniem może być również jeden z wyświetlanych filmów, które będzie można obejrzeć podczas imprezy.

Dla prawdziwych miłośników górskich wycieczek przygotowano atrakcję specjalną - razem z ratownikami wybierz się na pieszą wycieczkę! W planie jest Jaworzyna Krynicka. To doskonała okazja do zażycia odrobiny ruchu w prawdziwie doborowym towarzystwie. Będziesz mógł porozmawiać na spokojnie z wybranym ratownikiem, poznać go bliżej. Jeśli się na to zdecydujesz, z pewnością usłyszysz niesamowite historie.

Dzień Ratownika Górskiego, który przypada w tym roku na 4 sierpnia jest doskonałą okazją, żeby docenić wysiłek i poświęcenie, którym odznaczają się ratownicy. Warto o nich pamiętać i szanować. Dlatego zawsze zachowujmy stosowną ostrożność i dbajmy o bezpieczeństwo podczas górskich wypraw.

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com