Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Dlaczego warto tej zimy wybrać się do Krakowa?

Dlaczego warto tej zimy wybrać się do Krakowa?

Kiedy mowa o europejskich destynacjach, Kraków jest często pomijany, a przecież to miasto ma tak wiele do zaoferowania! Od bogatej historii po bliskość innych popularnych atrakcji i przystępną cenę, Kraków powinien być oczywistym wyborem na zimowy city break. Sprawdźmy, dlaczego wycieczka do Krakowa może być najlepszą decyzją, jaką podejmiesz w tym miesiącu!

Bogata historia i kultura

Kraków to starożytne miasto, z którym wiąże się wiele historii, legend i mitów. Kiedyś było to jedno z najważniejszych miast w Europie Środkowej i nadal jest w nim wiele historycznych miejsc, które warto poznać. Szczególnie piękne jest Stare Miasto, pełne brukowanych uliczek i zachwycającej architektury sprzed wieków. W okolicy znajduje się też wiele muzeów, które pozwolą Ci poznać przeszłość miasta - od Muzeum Sztuki Współczesnej po Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu.

Niedrogi wypad

W porównaniu z innymi dużymi miastami Europy ceny w Krakowie sa stosunkowo niskie - zwłaszcza jeśli chodzi o zakwaterowanie i jedzenie. Możesz zatrzymać się w jednym z wielu krakowskich hosteli lub hoteli i spróbować pysznych lokalnych potraw dosłownie za grosze (porównując z europejskimi standardami). Jest też wiele zajęć, które nie nadwyrężą zbytnio Twojego portfela, jak na przykład zwiedzanie Kazimierza (starej dzielnicy żydowskiej), przeglądanie bazarów czy wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce - wszystko to ogarniecie w bardzo przystępnych cenach!

Łatwy dojazd

Dojazd do Krakowa jest łatwy - niezależnie od tego, jaki środek transportu wybierzesz! Loty z całej Europy codziennie docierają na Międzynarodowe Lotnisko im. Jana Pawła II Kraków-Balice (KRK). Stamtąd regularnie kursują autobusy między głównymi polskimi miastami, takimi jak Warszawa, Gdańsk i Wrocław; możesz też wziąć pociąg z Wiednia lub Berlina, jeśli przyjeżdżasz z dalszych stron! Dla tych, którzy wolą wycieczki drogowe, dojazd z Niemiec lub Słowacji zajmuje zaledwie kilka godzin! A kiedy już tam dotrzesz? Poruszanie się po mieście jest również proste - dzięki środkom transportu publicznego, takim jak tramwaje i autobusy, a także taksówki i usługi typu ride-hailing, takie jak Uber.Jeśli więc szukasz niedrogiego wyjazdu, który nie nadszarpnie Twojego budżetu, a jednocześnie zaoferuje Ci mnóstwo historii, kultury i atrakcji - pomyśl o zarezerwowaniu pobytu w Krakowie! Dzięki łatwej dostępności samolotem, pociągiem lub samochodem (albo wszystkimi trzema!), a także mnogości rzeczy do zrobienia zarówno w mieście, jak i poza nim - nic dziwnego, że coraz więcej osób wybiera to urocze polskie miasto na miejsce swoich kolejnych wakacji! Na co więc czekasz? Spakuj się - jedziesz na wakacje!

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com