Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
5 Tras w Tatrach dla początkujących

5 Tras w Tatrach dla początkujących

Często w naszych wpisach piszemy bardzo ogólnie o Tatrach, bo zakładaliśmy że wielu naszych czytelników to stali bywalcy gór. Wiemy jednak, że zaglądają tu też Ci, którzy swoją przygodę z górami dopiero zaczynają. Dlatego dla Was jest dzisiejszy wpis. :)

Idzie wiosna, a tuż po niej nadejdzie lato - idealne miesiące, żeby odkrywać góry na bezpiecznym poziomie. Jeśli więc wybieracie się w Tatry, mamy dla Was 5 tras, które ukażą piękno gór w całej ich krasie, a Wy będziecie mogli je podziwiać, zamiast stresować się trudnością szlaku. No to... zaczynamy!

1. Dolina Kościeliska


To jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów w Tatrach. Dolina Kościeliska jest bardzo łatwo dostępna, a jednocześnie niesamowicie atrakcyjna - widok wręcz zapiera dech w piersiach.

Dojście do Doliny Kościeliska jest idealne dla początkujących, a jeśli myślicie że to nudna trasa to nic bardziej mylnego! Potoki, niesamowite skały i jaskinie czynią z Doliny Kościeliska nie lada gratkę dla początkujących wielbicieli górskich wycieczek. W górnej części doliny znajduje się schronisko Ornak gdzie można chwilę odpocząć lub po prostu postawić sobie je jako docelowy punkt wycieczki.

2. Kasprowy Wierch z Kuźnic


Trasa ta jest drogą bardzo łatwą, ale również przyjemną. Jeśli chcesz więc zacząć od zdobywania szczytów, a nie dolin - wybierz Kasprowy Wierch. Choć niektórzy określają trasę na Kasprowy jako nudną, naszym zdaniem sprawdzi się ona świetnie dla początkujących. Ruch nie jest tam bardzo duży (wiele osób woli wjazd kolejką), a stopniowe nachylenie terenu nie zmęczy osób o słabszej kondycji.

Dodatkowo, ze szczytu Kasprowego rozciągają się wspaniałe widoki (np. na Czerwone Wierchy), które rekompensują każde zmęczenie.
Booking.com
Booking.com

3. Gęsia Szyja przez Rusinową Polanę


Jeśli lubicie całodniowe wycieczki, wyprawa na Gęsią Szyję jest dla Was! Rewelacyjne Panoramy i długość trasy zapewnią Wam zachwyty na calutki dzień! Trasa jest bardzo łatwa i nie ma w niej żadnych trudności, dzięki czemu pomimo swojej długości, idealnie nada się także dla początkujących.Wyjście warto zacząć z Wierch Porońca, gdzie spokojnym marszem dotrzecie na Rusinową Polanę (idealnie by chwilę odpocząć!), z której będziecie mogli podziwiać pierwsze krajobrazy. Następnym punktem jest oczywiście Gęsia Szyja, z której warto wybrać się do Sanktuarium Maryjnego na Wiktorówkach, bo jest co podziwiać. Przy okazji będzie to doskonałe uzupełnienie całej trasy i dodatkowa atrakcja dla tych, którym nie wystarczają niesamowite widoki. ;)

4. Nosal


Szczyt znajdujący się nad Kuźnicami to doskonała gratka dla początkujących. Jest łatwo dostępny, popularny wśród turystów a jednocześnie niesamowicie malowniczy widokowo. Ze szczytu podziwiać można panoramę tatrzańskich szczytów oraz Zakopane.

Na Nosal najłatwiej rozpocząć wycieczkę od Tamy pod Nosalem, którą można uznać za pierwszą atrakcję wyprawy. Następnie wędrówka dość szybko staje się stroma, dzięki czemu równie szybko możecie podziwiać niesamowite widoki, które motywują do wejścia na szczyt. Cała trasa (w zależności od kondycji) jest możliwa do pokonania w mniej niż dwie godziny.

5. Dolina Pięciu Stawów


Wycieczka Doliną Pięciu Stawów może stać się Waszą ulubioną! Przejście nią dostarcza moc atrakcji, a dzięki prostocie trasy - będziecie mogli skupić się na zachwycaniu widokami. Dolina Pięciu Stawów uważana jest za najpiękniejszą w swojej kategorii. A atrakcje? Po drodze zobaczycie najgłębsze tatrzańskie jezioro i wodospad, a także najwyżej położone polskie jezioro.

Wyjście z parkingu w Palenicy Białczańskiej jest najpopularniejsze, warto więc na wycieczkę wybrać się jak najwcześniej rano. Poza wymienionymi atrakcjami po drodze, w Dolinie Pięciu Stawów będziecie podziwiać również zawarte w nazwie stawy: Wielki, Zadni, Czarny, Mały i Przedni. Przy ostatnim stawie znajduje się całoroczne Schronisko w którym odpoczniecie i zbierzecie siły na powrót. :)
Booking.com
Booking.com
Pamiętajcie, że niezależnie od tego czy wybieracie się na łatwą trasę czy nie - konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Wycieczka w góry to zmienność pogody, łatwość kontuzji i wiele innych czynników, których nie możecie zignorować. O tym jak się przygotować, o czym pamiętać i co warto wiedzieć znajdziecie na naszym blogu.

Jedyne, o co nie musicie się martwić to nocleg. Z Findbed Wasz idealny nocleg w górach znajdzie się sam - wystarczy, że ustalicie ile chcecie za niego zapłacić. :P

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com