Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zielony Staw Kieżmarski, czyli przystanek dla zakochanych w Tatrach

Zielony Staw Kieżmarski, czyli przystanek dla zakochanych w Tatrach

Jesień - zdecydowanie najpiękniejsza pora roku, która zachwyca bogactwem fantastycznych barw, już nieco nieśmiało, ale nadal przebijającymi się promieniami słońca, a także przyjemnym wiatrem, który napędza do działania i dodaje energii każdego dnia. Podróżowanie jesienią jest wyjątkowe z uwagi na niesamowite widoki, które możemy zaobserwować. Zielony Staw Kieżmarski to idealna opcja dla wszystkich osób, które uwielbiają górskie wycieczki we dwoje. Znany również po prostu jako Zielony Staw, niegdyś nazywany także Zielonym Stawem nad Łomnicą, to największy ze stawów znajdujących się w północno-wschodniej części Tatr Wysokich na Słowacji - w Dolinie Kieżmarskiej. Miejsce to czaruje pod każdym względem, a milionów barw, które mogliśmy zaobserwować, nie da się opisać słowami. Okolica uważana jest przez wiele osób za najpiękniejszą w całych Tatrach, a my absolutnie zgadzamy się z tym stwierdzeniem. Liczne wodospady, strzeliste sylwetki gór oraz bogata roślinność zapierają dech w piersiach.

Piękno górskich szczytów skąpanych słońcem połączone z mieniącymi się kolorami jesieni lasami...


Według niektórych źródeł malownicza Dolina Kieżmarska znana jest jako pierwszy cel wycieczki o charakterze turystycznym. Obecnie przybywają tutaj osoby z całego świata spragnione nowych przeżyć i urokliwych widoków. Do Zielonego Stawu najlepiej jest dotrzeć szlakiem żółtym, którego początek zlokalizowany jest w Białej Wodzie. Początkowo wiedzie on lasem, a czy może być coś piękniejszego niż połączenie różnych gatunków drzew oraz górskich szczytów mieniących się barwami jesieni? To idealna opcja skierowana do osób, które preferują niezbyt długie, za to przyjemne i wyjątkowo ciekawe pod względem krajobrazów wycieczki. Trasa już od początku pozytywnie zaskakuje bogactwem przyrody, a z każdym przebytym kilometrem jest coraz bardziej fascynująco. Warto zwrócić uwagę na Białą Wodę - niezwykle czysty potok, który wypływa z Wielkiego Białego Stawu.Booking.com
Booking.com

Zielony Staw Kieżmarski - zielony tylko z nazwy?


Z pewnością zastanawiacie się czy akwen, o którym mowa, jest zielony tylko z nazwy? Również przez całą drogę zadawaliśmy sobie to pytanie, na które odpowiedź czekała na nas, kiedy dotarliśmy do celu. Faktycznie, barwa stawu jest zielonego koloru, co z pewnością spowodowane jest podłożem ze skał granitowych. Dodatkowo staw jest stosunkowo płytki i pokryty glonami, co również znacznie wpływa na jego barwę. Oprócz akwenu zachwycić można się także górską panoramą, która obejmuje Rakuską Czubę, Łomnicę, Kieżmarskie Szczyty, Jagnięcy Szczyt, a nawet Tatry Bielskie. Skąpane w jesiennym słońcu zachwycają jeszcze bardziej, dlatego serdecznie polecamy wybrać się tutaj właśnie o tej porze roku.

Wyprawa, którą z pewnością zapamiętamy


Zielony Staw Kieżmarski zrobił na nas piorunujące wrażenie i chętnie zobaczylibyśmy go również o innych porach roku. Już wiemy, że jesienią wygląda przepięknie, mieniąc się tysiącem barw oraz nieśmiało wychodzącymi promieniami słońca. Jesteśmy przekonani, że te cudowne widoki na długo pozostaną w naszej pamięci. Jeszcze raz pragniemy podkreślić, że jest to miejsce, które serdecznie polecamy szczególnie parom spragnionym pięknych widoków, ale niekoniecznie lubiącym długie i trudne do przejścia trasy. Przyjemna, zapierająca dech w piersiach jesienna wycieczka z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających miłośników górskich wypraw.

Czytaj również : Najbardziej Instagramowe miejsca w Tatrach

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com