Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Marketing hotelu to nie wszystko!

Marketing hotelu to nie wszystko!

W dzisiejszych czasach ciężko zliczyć metody jakimi hotele, pensjonaty czy inne obiekty noclegowe promują swoje usługi. Budżety przeznaczane na dobre silniki rezerwacji, channel manager, pozycjonowanie stron internetowych, content marketing, reklamy Google Ads czy Facebook Ads stale rosną. Dzięki tym wysiłkom dziesiątki użytkowników codziennie odwiedzają strony internetowe hoteli, po czym znikają bez śladu. Jak tanim kosztem możemy podtrzymać ich zainteresowanie naszym obiektem, kiedy już opuścili lub są jeszcze na witrynie internetowej obiektu? Oto kilka pomysłów:

1. Remarketing

Czy rzeczywiście użytkownicy znikają z naszej strony internetowej bez śladu? Oczywiście, że nie! Gdy tylko wdrożymy poprawny kod remarketingowy na stronie, będziemy w stanie wyświetlać nasze reklamy użytkownikom nawet gdy ją opuszczą. Na rynku jest wiele firm zajmujących się marketingiem dla hoteli, które mogą skomponować oraz zoptymalizować takie kampanie lub możemy zaryzykować i zrobić to sami (niektórzy z nich mogą być niezbyt efektywni, sprawdź 4 Usługi marketingowe dla hotelarzy, które są ściemą)! Instrukcje dotyczące instalacji kodu śledzenia są publicznie dostępne zarówno w Google AdWords oraz Facebook Ads. Warto jednak pamiętać, że optymalizacja takich kampanii może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

2. Chat

Często zdarza się, że recepcjoniści odbierają telefony od potencjalnych gości, którzy są już na stronie internetowej, ale nie potrafią znaleźć w niej podstawowych informacji. Wielu gości jest jednak na tyle rozleniwionych, że zamiast dzwonić do obiektu, przechodzą na stronę konkurencji lub serwisów OTA. Wielu takim sytuacjom możemy zaradzić. Wystarczy wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i zainstalować na stronie internetowej Chat. Istnieje wiele aplikacji, jak np. Live Chat czy Pure Chat, które możemy wdrożyć w kilka minut i dopasować do charakteru oraz wyglądu witryny. W przypadku jakichkolwiek pytań użytkownicy będą w stanie szybko skontaktować się z Twoim obiektem i, być może, skutecznie dokończyć proces rezerwacji!3. Callback

Jednym z ciekawych rozwiązań stosowanym chociażby przez Grupę Accor jest pop-up umożliwiający pozostawienie numeru telefonu przez użytkownika, na który otrzyma telefon zwrotny z centrali. Implementacja tego narzędzia nie musi być skomplikowana! Utwórz pop-up z formularzem wysyłanym na adres e-mail Twojej Recepcji lub utwórz i skonfiguruj swoje konto na Callpage. Drugie rozwiązanie jest bardziej intuicyjne i wygodne - zarówno dla hotelarzy, jak i potencjalnych Gości.

4. Newsletter

Martwisz się, że użytkownicy nie zapisują się na Twój Newsletter? Jesteś przekonany, że wiedzą gdzie mogą to zrobić oraz jakie wiążą się z tym korzyści? Przy każdej okazji staraj się zachęcać użytkowników do pozostawienia adresu e-mail, który w długofalowej komunikacji z gościem jest niezbędny! Warto pamiętać, że Newsletter nie jest kolejną formą marketingu hotelu, lecz sposobem na podtrzymanie zainteresowania użytkownika. Od czasu do czasu przedstaw największe atrakcje okolicy, opublikuj wywiad z Szefem Kuchni lub przedstaw jego przepis na wyśmienite danie. Długofalowa komunikacja z gościem bez wątpienia przyniesie większe rezultaty niż jednorazowa wysyłka promocyjnych materiałów, które i tak wylądują w Spamie. 

5. Notyfikacje Push

Coraz więcej hoteli oraz serwisów turystycznych decyduje się na wprowadzenie powiadomień w przeglądarce tzw. "push". Dlaczego? Takie powiadomienia potrafią bić mailingi statystyki na głowę oraz mają wiele ciekawych funkcji (wliczając automatyzację i segmentację). Sami testowaliśmy to rozwiązanie i tzw. CTR (Click-Through-Rate) był średnio na poziomie 10-20% - dla porównania średnia statystyka dla mailingów w branży hotelarskiej to 0,5-3% (bazujemy na własnym doświadczeniu).

Znacie inne, równie skuteczne metody retencji potencjalnych gości? Czekamy na Wasze sugestie w komentarzach!

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com