Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Co zobaczyć z dzieckiem w Tatrach?

Co zobaczyć z dzieckiem w Tatrach?

Tatry są niewątpliwie przepiękną krainą geograficzną, która emanuje niepowtarzalnym urokiem. Wybierając się w góry ze swoją pociechą, warto jednak zdecydować się na trasę, która poza walorami krajoznawczymi odznacza się także optymalnym stopniem trudności, który jest adekwatny do możliwości dziecka.

Pierwszym rozwiązaniem, które pragniemy przedstawić, jest wycieczka wokół Rusinowej Polany. Wspomniany cel wędrówek ma niezwykle dogodne położenie, ponieważ początek szlaku znajduje się w miejscowości Wierch Poroniec, która jest niezwykle blisko Zakopanego. Walorem tej miejscowości jest również łatwość dotarcia samochodem lub pociągiem. Szlak ten uchodzi w powszechnej opinii za łatwy do przebycia z uwagi na minimalne nachylenie terenu. Jedynym mankamentem może okazać się jednak kamieniste podłoże w początkowej fazie trasy. Prezentowana opcja ma wielu zwolenników, według których z Rusinowej Polany można podziwiać najlepszą panoramę Tatr, obserwując równocześnie Hawrań i Murań. Co istotne, opisywaną trasę łatwo można łatwo urozmaicić. Kierując się niebieskim szlakiem, dotrzemy po koło 10 minutach pieszej wędrówki do ślicznego Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej – Królowej Tatr na Wiktorówkach.


Booking.com
Booking.com
Inną interesującą opcją pozwalającą urozmaicić wędrówkę z dzieckiem jest wycieczka w Dolinie Jaworowej. Przepiękna przyroda oraz kojący szum tutejszego strumienia – Jaworowego Potoku – sprawiają, że warto wybrać się w te okolice razem ze swoimi najbliższymi. Trasa, która wiedzie na Polanę pod Muraniem, jest imponująco dobrze zagospodarowana. Znajdują się bowiem na niej starannie opisane tablice prezentujące geologiczne okazy oraz liczne punkty, w których można zjeść ciepły posiłek. Co istotne, szlak jest na tyle prosty, że można go przebyć bez większych trudności, nawet prowadząc dziecięcy wózek.

Również po słowackiej stronie Tatr znajdują się miejsca, które warto zwiedzić ze swoim dzieckiem. Jednym z takich zakątków jest niewątpliwie Łomnica. Aby do niej dotrzeć, trzeba pokonać trój etapową drogę. Na samym początku trzeba przebyć pieszo krótki odcinek, którego uwieńczeniem jest kolejka kabinowa prowadząca na Skalnaté pleso. Następnie przesiadamy się o kolejki liniowej, która pozwala dotrzeć na Łomnicki. Co ciekawe, dziecko poniżej 6. roku życia ma zagwarantowany bezpłatny przejazd kolejką. Skalnaté pleso jest znakomitym miejscem z uwagi na pomysłowy drewniany plac zabaw, który sprawi, że nasza pociecha z pewnością nie będzie się nudzić. Na samej górze można również rozkoszować się bajkowym widokiem Jeziora Skalnaté pleso.

Klasycznym rozwiązaniem, które niezwykle dobrze sprawdza się w przypadku wszelkich ekskursji w towarzystwie malucha, jest podróż kolejką na Kasprowy Wierch. Gdy dotrzemy na miejsce, mamy wiele różnych możliwości. Możemy pójść na przechadzkę po Liliowe i przejść zielonym szlakiem do Murowańca, wyruszyć w drogę do Kuźnic (wykorzystując zielony szlak znajdujący się pod kolejką) lub wyprawa w kierunku Czerwonych Wierchów, mijając po drodze Kopę Kondracką.

Jak widać, Tatry są regionem, który zapewnia mnóstwo możliwości do aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Sprawdź też 5 Tras dla początkujących w Tatrach

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com