Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Jak połączyć czas z rodziną oraz błogi relaks? Spędzić święta w górach!

Jak połączyć czas z rodziną oraz błogi relaks? Spędzić święta w górach!

Coraz więcej Polaków zmienia podejście do tradycji. Coraz częściej marzymy o tym by uwolnić się od natłoku obowiązków i ominąć żmudne, męczące przygotowania do Świąt. Dlatego też, coraz częściej myślimy o spędzaniu Świąt Bożego Narodzenia poza domem.

Jakie są zalety takiego rozwiązania i czy tradycja nie odchodzi do lamusa? Zupełnie nie! Święta poza domem mają mnóstwo zalet, a spędzanie ich w rodzinnym gronie pośród górskich krajobrazów to doskonały pomysł na połączenie rodzinnych chwil z błogim relaksem.

Wynajęcie przestrzeni, która pomieści cała rodzinę to jedna z wielu zalet spędzania Świąt w górach. Wymówka o zepsutej aurze wigilijnych spotkań ze względu na małą ilość miejsca jest tutaj zupełnie absurdalna! Domek w górach to również luksus związany ze skupieniem się na sobie oraz bliskich, a nie na sprzątaniu, gotowaniu i walce o karpia. Jeśli przygotowania świąteczne to dla Was nic przyjemnego, idealnym rozwiązaniem będzie wybranie miejsca, które zrobi wszystko za Was – włącznie z kolacją wigilijną.

Góry w okresie zimowym to wspaniałe doznania wizualne. Grube warstwy białego puchu, o które coraz trudniej w miejskiej zimie, nieprzetarte szlaki, lasy i drzewa jak z pocztówki, świeże powietrze i piękne krajobrazy. Dodatkowo, zimowy wyjazd w góry możecie spędzić razem i aktywnie! Coraz częściej stajemy się zwolennikami sportów zimowych.

Nie musicie przecież spędzać całego dnia na stoku, chociaż jak wiemy - nasze góry są najlepsze na narty. Obok nart i snowboardu możecie zorganizować rodzinny kulig, wybrać się na tor saneczkowy czy łyżwy. A może ciocia lub wujek nigdy nie mieli okazji spróbować swoich sił na stoku, a dzieciaki nigdy nie brały udziału w szalonym kuligu z prawdziwym, konnym zaprzęgiem? W końcu będziecie mieli okazję by spróbować rzeczy nowych, a najmłodszym pokazać tradycję od innej strony niż kultowe 12 potraw na wigilijnym stole. Po takich Świętach pozostają fantastyczne wspomnienia i brak nadprogramowych kilogramów!

Coraz częściej pensjonaty i hotele oferują pakiety świąteczne, które gwarantują całą atmosferę świąt wraz z potrawami, kolędowaniem, ogromną choinką i celebrowaniem świątecznej tradycji, którą znamy od wielu pokoleń. Magia Świąt mieszka przecież nie tylko w naszych domach, ale wszędzie tam, gdzie możemy skupić się na najbliższych naszemu sercu osobach. Podzielenie się opłatkiem, życzenia i wspólne kolędy będą brzmiały jeszcze piękniej pośród górskich dolin, a świąteczny wyjazd pozostanie niezapomniany dla całej rodziny!

____ Nie masz czasu na szukanie? Zaplanuj swój wyjazd z Findbed. Znajdziemy dla Ciebie idealną lokalizację w górach za cenę, którą sam zaproponujesz! ;)

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com