Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
A może by tak rzucić wszystko i ruszyć... nad morze?

A może by tak rzucić wszystko i ruszyć... nad morze?

Urlop to cudowny czas. Możesz uciec od codziennych obowiązków i w końcu oddać się błogiemu wypoczynkowi. Wyjazd może zregenerować nie tylko Twoje ciało, ale także duszę. Co ciekawe, większość poniższych przykładów jest udowodniona naukowo, zatem nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Cię na wyjazd nad morze!  

1. Jesteśmy bardziej zrelaksowani na wybrzeżu

Krajobrazy i naturalne otoczenie charakterystyczne dla morza powodują w naszym organizmie bardzo pozytywne emocje i uczucia. Znajdując się w nadmorskim krajobrazie mamy tendencję do przypominania sobie, a także zapamiętywania wyłącznie pozytywnych sytuacji. Przy okazji – czy może być coś romantyczniejszego niż wspólny zachód słońca nad morzem?

2. Woda przywraca nas do matki natury

Nie da się ukryć, że jesteśmy w większości zbudowani z wody. Nasze ciała składają się z niej w większości, od samego poczęcia również „pływamy”. Jak pokazują badania, nasze biologiczne połączenie z wodą objawia się również poprzez emocjonalne reakcje. Bardzo wiele osób, kiedy usłyszy lub zobaczy morze lub ocean, czuje że znajduje się w odpowiednim miejscu i że do niego przynależy. Brzmi dziwnie, ale pomyślcie, mieliście tak kiedyś? My tak!

3. Dźwięki morza działają kojąco na zmęczony organizm

Ponieważ na co dzień otoczeni jesteśmy sztucznymi dźwiękami, ekranami i urządzeniami z którymi wchodzimy w interakcje, nasz mózg działa na pełnych obrotach. Jednak i on z czasem się męczy oddziałując na nasz cały organizm. Beztroskie obserwowanie natury i bezpośrednie obcowanie z nią, wyzwala w naszym organizmie pierwiastki szczęścia. Jesteśmy w stanie się wyciszyć i z chęcią uciekamy do zgiełku. Mnóstwo osób za najbardziej kojący dźwięk, obok deszczu wymienia właśnie szum morza.

4. Niebieski – kolor spokoju

Jak się okazuje, kolor niebieski to ulubiona barwa większości osób na świecie. Ponieważ ewoluowaliśmy na planecie, która w większości składa się z odcieni niebieskiego, w otoczeniu tego koloru czujemy się bardzo komfortowo. Niebieski pochodzący z natury (czyli większości kolor nieba oraz wód) powoduje w nas poczucie rozluźnienia i wyciszenia, czujemy się również mniej klaustrofobicznie i nerwowo.

5. Powietrze czyni cuda

Większość z nas pracuje w biurach i w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem. Wiele osób swój lunch zjada przy biurku, przed ekranem komputera. Nie potrzeba tu zaawansowanej matematyki, żeby obliczyć, że większość czasu w ciągu dnia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Jeśli również tak masz – spacer po plaży wypełnionej jodem i świeżą bryzą na pewno wyjdzie Ci na dobre.

W Findbed możesz wybrać – spontaniczny wyjazd nad morze albo w góry. Dwa kierunki, ale mnóstwo możliwości. Gdzie pojedziesz tym razem?

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com