Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Nie-idealne wakacje? Poznaj 5 miejsc, w których możesz je spędzić

Nie-idealne wakacje? Poznaj 5 miejsc, w których możesz je spędzić

Relaks? Odpoczynek? Drinki z palemką na upalnej plaży? Kąpiel w morzu? O dziwo, nie dla wszystkich czas urlopu to błogi relaks. Niektórzy lubią spędzić swoje wakacje w górach z basenem, ale są też tacy, którzy wolą… inaczej. Jeśli nie chcesz trafić na najgorsze wakacje swojego życia, nigdy nie odwiedzaj miejsc, o których piszemy w dzisiejszym tekście!

1. Wycieczka kanałami w Paryżu

Tak, kanałami. Tak… ściekowymi. Szczerze mówiąc, nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie takiej wycieczki, a co dopiero za nią zapłacić! Za kilka dolarów, możecie wraz z przewodnikiem wybrać się na wycieczkę w kanałach ściekowych przebiegających pod ulicami Paryża. Półkilometrowy spacer pełen jest atrakcji takich jak zobaczenie narzędzi wykorzystywanych do pracy w kanale, poznanie historii paryskich kanałów czy też podziwianie rwącego strumienia… no… sami wiecie czego!

2. Nielegalne przekroczenie granicy w Meksyku

Nam też trudno uwierzyć, że ktoś chciałby zapłacić jakiekolwiek pieniądze za zabawę w nielegalne przekraczanie granicy. Typowe spotkanie zaczyna się od wywiezienia uczestników na środek pustyni z obcymi ludźmi. Spędzisz niebanalne popołudnie biegając, ukrywając się w krzakach, pod mostami i kierując się w stronę rzekomej granicy. Wszystko oczywiście pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika.

3. Getto Tour w Rio de Janeiro

Wyjeżdżasz na wakacje, ale wylegiwanie na plaży nie podnosi zbytnio Twojej atmosfery? Odwiedź Rio de Janeiro i skorzystaj z wycieczki po… getcie. Możesz spodziewać się spaceru po najbardziej niebezpiecznej ulicy w Rio. Freestyle’owcy, raperzy, handlarze bronią, dilerzy narkotyków – możesz ich wszystkich spotkać, wzdłuż głównej ulicy. Wzrost poziomu adrenaliny gwarantowany!

4. Lodowy Hotel

Okej, ta pozycja nie wygląda wcale najgorzej. Widoki? Boskie. Ale naprawdę zapłaciłbyś kilkaset dolarów za noc w hotelu, w którym średnia temperatura to 17 stopni i poniżej? Lodowy Hotel znajduje się w Szwecji i ma tylu samo zwolenników, co przeciwników. Budynek wykonany jest z lodu, nie posiada ogrzewania, a za jedną noc w tych „torturach” musicie zapłacić 400$!!!

5. Sulabh – muzeum toalet

Kto wpadł na pomysł założenia takiego przybytku? Ciężko stwierdzić, ale faktem jest, że muzeum toalet odwiedza co roku mnóstwo turystów! Na wystawie znajdziecie przede wszystkim przekrój epokowy różnych toalet, a także… poezje na temat ubikacji. Ekspozycja? Od starożytności do nowoczesności. Kto za to zapłaci? Nie mamy pojęcia!

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com