Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Kilka powodów, dla których warto podróżować solo

Kilka powodów, dla których warto podróżować solo

Twoja pierwsza, samotna podróż może być odrobinę denerwującym doświadczeniem. Być może, po raz pierwszy w swoim życiu będziesz mógł polegać tylko na sobie – nie będzie nikogo kto zerknie na Twój bagaż lub popilnuje torby. Poza takimi drobnostkami są też poważniejsze sytuacje, jak problemy na lotnisku lub kłopot z zabookowanym hostelem. Co więc jest takiego wciągającego w samotnej podróży? Przede wszystkim wolność! Ale też kilka innych powodów, o których piszemy poniżej.

Uczysz się jak z daleka rozpoznawać problemy

Twój problemo-radar zawsze jest najaktywniejszy, kiedy jesteś sam. Musisz być bardziej ostrożny w planowaniu, pilnowaniu swoich rzeczy, a przede wszystkim w zaufaniu wobec obcych ludzi. Zwłaszcza nocą. Ta umiejętność, choć nabyta, przydaje się nie tylko podczas kolejnych podróży, ale także w codziennym życiu. W końcu lepiej omijać problemy z daleka, niż przejść przez ich środek!

Opuszczasz swoją bezpieczną strefę

Podróżowanie samotnie pozwala na doświadczenie sytuacji, które prawdopodobnie nigdy nie spotkają Cię w życiu codziennym. Nowe wydarzenia i momenty pojawiają się niemal na każdym kroku – a Ty je zauważasz! Obok wielu sytuacji przeszedłbyś obojętnie, gdyby tylko w pobliżu była Twoja paczka znajomych. W wersji solo jesteś bardziej otwarty na innych ludzi, doświadczenia i to co Ci oferują.

Odkryjesz, że liczy się „tu i teraz”

Nie ma nic piękniejszego niż niezwykłe zachody Słońca lub widoki, które zapierają dech w piersiach. Jeśli jesteś sam, wiesz, że masz tylko kilka chwil by zapamiętać ten moment, ten widok i wsiąknąć w niego całkowicie. Tu i teraz. Bez rozmawiających znajomych za uchem możesz w pełni kontemplować naturę i doceniać wspaniałe przestrzenie, które Cię otaczają.

Stajesz się liderem

Na pewno znasz powiedzenie „jesteś kowalem swego losu” i choć jest ono w 100% słuszne, w codziennym biegu kompletnie o tym zapominamy. Uzależniamy nasz dzień od innych osób i sytuacji, niejednokrotnie uciekając od obowiązków i odpowiedzialności. Podczas podróży solo, odkryjesz (a może po prostu przypomnisz sobie), że jesteś reżyserem, scenarzystą i aktorem w filmie o Twoim życiu. Staniesz się bardziej świadomym liderem dla każdej chwili i sytuacji, którą napotkasz na swojej drodze.

Odkryjesz siebie na nowo

Przebywając stale w tym samym środowisku zaczynasz się do niego dopasowywać, a ludzie którzy Cię otaczają widzą Twoją osobę w jeden, określony sposób. W swoim mieście możesz uchodzić za zorganizowanego, spokojnego nudziarza, ale w podróży nikt nie wie kim jesteś! A Ty… możesz być kim chcesz lub po prostu być sobą. Dowiesz się o sobie rzeczy, których nie miałeś okazji odkryć i pozwolisz sobie na rozwój w kierunku, który być może zaskoczy samego siebie. Wolność, która będzie temu towarzyszyć sprawi, że na pewno wrócisz odmieniony.

Nadal myślisz, że nie warto podróżować w samotności? Nie zastanawiaj się nad tym – po prostu spróbuj. :)

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com