Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
5 Najciekawszych imprez rowerowych w górach

5 Najciekawszych imprez rowerowych w górach

Karkonosze, Bieszczady, Beskidy czy Tatry kuszą nie tylko miłośników pieszych wędrówek, fotografii i kontaktu z naturą. Polskie góry to także wiele świetnych tras rowerowych. Co istotne, na wiele atrakcji mogą liczyć i amatorzy kolarstwa szosowego, i rowerzyści zakochani w MTB. Na wiele mogą liczyć również cykliści lubujący się rywalizacji. I właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy subiektywny ranking pięciu najważniejszych imprez rowerowych w polskich górach.

Olza Active Race


Pod tą nazwą kryje się cykl siedmiu niepowtarzalnych imprez o charakterze sportowym i rekreacyjnym. I mimo że opisujemy miejsca dla cyklistów, warto nadmienić, że w ramach Olza Active Race są też szlaki biegowe. Natomiast miłośnicy MTB mogą sprawdzić się na siedmiu etapach. Pierwszy to start wokół Cieszyna (do pokonania 25,7 km), kolejne to Skoczów-Brenna (32,3 km), Ustroń-Wisła (21,6 km), Wisła-Istebna (25 km), Istebna-Jabłonków (18,9 km), Jabłonków-Trzyniec 23,9 km i Trzyniec-Czeski Cieszyn (brak informacji o długości). I chociaż dwa ostatnie wyścigi odbywają się w całości po czeskiej stronie, to i tak należy o nich wspomnieć, opisując rowerowe imprezy w polskich górach.

Kellys Cyklokarpaty


Cykl obejmuje w 2018 roku dwanaście maratonów rowerowych (MTB) o zróżnicowanym stopniu trudności. Organizatorzy określili poziom w skali od 1 do 5. Pierwszy wyścig odbywa się wokół Horyńca-Zdroju (stopień trudności 1/5), drugi w Przemyślu (2/5), trzeci dookoła Wierchomli (4/5). Kolejne etapy rywalizacji to Kluszkowce (5/5), Brzozów (2/5), Łopuszna (4/5), Pruchnik (3/5), Wojnicz (3/5), Kasina Wielka (4/5), Dukla (3/5), Myślenice (4/5) i Rzyki (5/5). Odbywające się na południowo-wschodniej ścianie Polski wyścigi przeznaczone są dla amatorów. Do startu poza sprawnym rowerem i kaskiem nie jest przewidziana licencja. Co ważne, zgłoszenia do zawodów można dokonać jeszcze dwa kwadranse przed startem (osobiście w biurze zawodów). Oczywiście, wygodniej będzie zapisać się wcześniej drogą internetową.

Strefa MTB Sudety


Początki imprez pod tą nazwą sięgają 2013 roku i z każdym rokiem wyścigi zyskują na popularności pośród miłośników MTB. Projekt Strefa MTB Sudety to seria złożona z ośmiu rund. Na rok 2018 organizatorzy przygotowali Grand Prix Barda MTB, Grand Prix Walimia MTB, Grand Prix Głuszycy MTB, Grand Prix Srebrnej Góry Muflon MTB, Grand Prix Mieroszowa MTB, Grand Prix Jodłownika MTB, Grand Prix Pieszyc MTB. Ostatnią częścią cyklu jest zaś Sowiogórski Maraton Rowerowy. Aby umożliwić rywalizację zaawansowanym cyklistom i rowerzystom z mniejszym doświadczeniem każda runda obejmuje wyścigi na trasach o dwóch długościach (mini i mega). Poza tym są trasy rodzinne i dla dzieci.
Booking.com
Booking.com

Klasyk Kłodzki


Jednodniowy wyścig po malowniczych trasach wokół Kotliny Kłodzkiej to kolejne interesujące wydarzenie w kolarskim kalendarzu. Tym razem jest to propozycja dla miłośników kolarstwa szosowego. Organizatorzy wyścigu zaliczanego do Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych przygotowali aż cztery dystanse (mini 67 km, mega 110 km, giga 160 km oraz rodzinny (40 km). Klasyk Kłodzki planowany jest na ostatnią sobotę lipca 2018 roku.

Majka Days


Impreza organizowana przez wybitnego polskiego zawodnika, dwukrotnego triumfatora klasyfikacji górskiej Tour de France, to dwa dni niesamowitej przygody dla miłośników rowerów szosowych i prawdziwych górskich tras. Na sobotę 26 maja przygotowano 14-kilometrową czasówkę (przewyższenie 354 m). Drugi dzień rywalizacji to trzy warianty długości trasy: dystans krótki (28 km, przewyższenie 711 m), dystans średni (45 km, przewyższenie 843 m) oraz dystans długi (75 km, przewyższenie 1241 m). Niewątpliwa atrakcją będzie obecność nie tylko Rafała Majki, ale także innych znanych z alpejskich szos zawodowych kolarzy. Warto wspomnieć, że finisz czasówki i etapu (niezależnie od długości) będzie pod górkę!

Planujesz wakacje na rowerze? Kliknij tutaj i zobacz dlaczego warto pojechać do Krynicy-Zdroju!

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com