Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Wakacje na rowerze? Przyjedź do Krynicy-Zdroju!

Wakacje na rowerze? Przyjedź do Krynicy-Zdroju!

Wakacje coraz bliżej. Czy masz już jakieś plany? Pomyśl o tym jak najwcześniej, żeby w pełni wykorzystać wakacyjny czas. Wciśnij z niego ile się da! Chyba chcesz mieć co wspominać, prawda? Jeśli myślisz o aktywnych wakacjach w górach to dobrze trafiłeś - my zachęcamy do rowerowych wypraw. Urlop lub wakacje to świetny czas, żeby zwiedzić nowe tereny z poziomu siodełka. W tym celu warto wybrać się do Krynicy-Zdrój!Krynica-Zdrój to unikalne uzdrowisko w beskidach, które ma wiele do zaoferowania pod względem aktywności fizycznej. Szlaki turystyczne ukryte na leśnych ścieżkach. Różnorodne trasy rowerowe odkrywające wspaniałe górskie widoki. Niezależnie od tego czy wolisz spokojną wycieczkę, czy też wolisz nieco się zmęczyć w trasie - z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nic dziwnego, skoro mówimy o miejscowości, która wręcz słynie ze sportowego zacięcia. Odbywa się tu wiele słynnych imprez sportowych. Może do nas dołączysz?


Ciekawe trasy rowerowe


Tak jak wspominaliśmy okolice Krynicy-Zdrój to doskonałe miejsce do rowerowych wojaży. Lubisz spokojne przejażdżki, po utwardzonej nawierzchni? Nie ma problemu, z łatwością znajdziesz trasy, na których nie brak urokliwych widoków. Możesz udać się w stronę Powroźnika, a stamtąd wybrać drogę do do Muszyny i zobaczyć po drodze zamek. Jadąc zaś do Powroźnika przez Tylicz będziesz miał okazję przejechać przez wiele malowniczych serpentyn (przy okazji przeprawisz się przez część trasy wyścigu "czasówki" wchodzącego w skład Majka Days). Możliwości jest wiele, wystarczy tylko wziąć mapę i ruszyć w trasę.
Booking.com
Booking.com


Wolisz poruszać się rowerem po szlakach turystycznych? Świetnie, pewnie będziesz mile zaskoczony! Trasy są różnorodne, zobaczysz na nich wiele wspaniałych widoków i zapewnią ci całodniowe przejazdy - jeśli tylko chcesz. Często wybierane górskie szlaki prowadzą przez Jaworzynę Krynicką. Po długim podjeździe można odpocząć w schronisku PTTK. Następnie można udać się w dalszą podróż do Runka i dalej pojechać wzdłuż pasma Jaworzyny aż do Hali łabowskiej lub skręcić w stronę bacówki pod Wierchomlą. Można również przebyć przełęcz Krzyżową i dostać się do Słotwin, gdzie można spędzić czas w urokliwym parku Słotwińskim w zabytkowej pijalni.Nieco łatwiejsza trasa prowadzi na Górę Parkową. Jest to niewielki szczyt, na którego zboczach znajduje się Park Zdrojowy. Pośród gąszczy ukrywają się stawy, altany oraz źródełko. To doskonała propozycja na niedługą przejażdżkę łączącą relaks z odrobiną wysiłku. Piękne otoczenie z pewnością na długo zapadnie ci w pamięci.


VeloKrynica


Czy mieszkańcy Krynicy-Zdrój poprzestają na szerokim wyborze swoich szlaków rowerowych? Otóż nie! W roku 2017 ruszyła potężna inwestycja w wyniku której ma powstać 230 kilometrowa trasa dla rowerzystów. Jej celem jest połączenie uzdrowisk i miejscowości turystycznych na pograniczu polsko-słowackim. Szlak otworzy trasę z Krynicy-Zdrój do Muszyny i będzie dalej prowadzić przez parki narodowe i krajobrazowe oraz obok wielu cennych zabytków architektury. W efekcie ma powstać wspaniała pętla rowerowa uzupełniona o własną mapę, stronę internetową oraz aplikację mobilną.

Imprezy rowerowe


Jeśli chociaż trochę interesuje cię świat kolarski, to z pewnością słyszałeś już kiedyś o wyścigu Majka Days. Jeśli nie, to najwyższy czas nadrobić zaległości. Ta impreza kolarska odbywa się co roku w Krynicy-Zdroju. Chcesz sprawdzić swoje możliwości na różnych wzniesieniach u boku medalisty olimpijskiego - Rafała Majki? W takim razie zarezerwuj sobie w kalendarzu termin najbliższego wyścigu!Majka Days to nie jedyna impreza sportowa odbywająca się w Krynicy-Zdroju. W jeden weekend w roku to niewielkie miasteczko zamienia się w stolicę polskiego biegania. Staje się tak przez Festiwal Biegowy. Wziąć w nim udział może każdy - zarówno maratończycy, jak i rodziny z dziećmi. Te i wiele innych świetnych imprez wprost zachęcają, żeby wziąć w nich czynny udział.
Booking.com
Booking.com

Zdrowe środowisko


Jazda na rowerze lub piesze wycieczki to wspaniałe aktywności fizyczne. Nie byłyby one jednak w pełni korzystne bez odpowiedniej jakości powietrza. Jak się okazuje, ze względu na niewielki ruch samochodowy oraz brak dużej ilości dymów, powietrze w Krynicy-Zdrój jest wyjątkowo czyste i pozbawione zanieczyszczeń. Oddychaj więc pełną piersią! Zdrowe powietrze świetnie wpłynie na twoje samopoczucie.

Dodatkowym elementem, który może wpłynąć pozytywnie na twoje zdrowie, są wody mineralne. Są one naturalnym bogactwem ziemi krynickiej. Ogromna ilość ujęć wody sprawia, że na terenie miasta znajduje się wiele pijalni. Zbadane właściwości tych wód pomagają przy leczeniu najróżniejszych schorzeń.

Rozrywka


Jakby tego było mało Perła Uzdrowisk posiada wiele atrakcji turystycznych stworzonych z myślą o gościach. Jeśli jeszcze masz siły po rowerowych wycieczkach możesz wybrać się do parków linowych, przejechać się kolejką, zwiedzić jaskinię lub muzeum. Możesz również zregenerować siły podczas kąpieli w basenach w Krynicy-Zdroju - odkrytych lub zakrytych . W okresie letnim jest organizowanych wiele ciekawych imprez. Posiłki obiadowe lub całe spokojne wieczory możesz spędzić w najróżniejszych klimatycznych knajpach.

Jeśli taka wakacyjna oferta cię zachęca, nie czekaj dłużej! Nie musisz nawet tracić czasu na szukanie odpowiednich noclegów. Możesz skorzystać z pomocy www.findbed.pl. Podaj cenę za nocleg, a hotelarze sami się do ciebie odezwą - i to w ciągu 24 godzin!

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com