Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
3 powody, dla których musisz pojechać w Pieniny

3 powody, dla których musisz pojechać w Pieniny

Na hasło "wyjazd w polskie góry" większość z nas odruchowo myśli o Tatrach. Bez wątpienia jest to najpopularniejsze polskie pasmo, oferujące zapierające dech w piersiach widoki i niezliczone atrakcje, ale nie zapominajmy o innych miejscach, równie urokliwych i równie bogatych w rozrywki, a często (i zupełnie niesłusznie!) niedocenianych. Jeżeli zaliczyliście już 6 Miejsc w Tatrach, które musisz zobaczyć przed 30-stką i nadal jesteście głodni nowych, wspaniałych widoków to z pewnością pokochacie Pieniny!

Na tle innych górskich obszarów na terenie Polski Pieniny wyróżniają się przepięknym krajobrazem, na który składają się charakterystyczne dla tego pasma gór rośliny i zwierzęta, a także zupełnie unikalne wapienne formacje skalne. Wszystko to oplecione siecią szlaków turystycznych o zróżnicowanym poziomie trudności. Które z naturalnych atrakcji są obowiązkowymi punktami wycieczki po malowniczych Pieninach? Oto trzy najważniejsze, których absolutnie nie możesz pominąć!

Trzy Korony


Najwyższy szczyt Pienin Środkowych to w istocie kompleks pięciu turni. Masyw już z daleka robi niesamowite wrażenie: górujący nad okolicą szczyt, kształtem przypominający królewską koronę, zalicza się do najbardziej rozpoznawalnych, naturalnych formacji w Polsce i przez wielu kojarzony jest jako symbol pienińskiej przyrody. Trzy Korony pięknie prezentują się na tle okolicznej fauny, skąpane w blasku zachodzącego słońca, lecz górę warto nie tylko podziwiać, ale także - zdobyć. Ze szczytu rozpościera się panorama na Tatr i jest to według nas, jeden z najlepszych punktów widokowych w polskich górach! Piękna tego widoku nie da się opisać słowami ani uchwycić zdjęciem; pełnię sprawiedliwości odda mu tylko wejście na szczyt i przekonanie się na własne oczy. Każdy może pokusić się o taką wyprawę, gdyż wejście na górę nie należy do trudnych. Na szczyt zawiedzie Cię żółty lub zielony szlak, każdy równie urokliwy. Nagrodą za wysiłek będzie możliwość podziwiania najwyższego polskiego pasma w całej okazałości!


Booking.com
Booking.com

Sokolica i najsłynniejsze drzewo górskiej fotografii


Nie można także pominąć innego szczytu, a mianowicie Sokolicy, która swą niepowtarzalną, magiczną atmosferę zawdzięcza otulinie reliktowego lasu. Najstarsze w okolicy drzewo - licząca sobie ponad pół wieku sosna - stało się w ostatnich latach mekką wszystkich fotografów przyrody. Nietypowy kształt oraz fenomenalne położenie wyrastającej tuż nad urwiskiem sosny sprawiają, że wielu turystów obiera sobie za punkt honoru zdobycie jak najlepszego ujęcia. Nic dziwnego, że w 2015 roku ikona pienińskiej przyrody uzyskała drugie miejsce w konkursie Drzewo Roku, a popularnością zrównała się z najstarszym dębem w Polsce. Kto jeszcze nie widział sławnej sosny i nie zrobił pamiątkowego zdjęcia - musi to jak najszybciej nadrobić.

Spływ Dunajcem - atrakcja dla rodzin (i nie tylko)


Nie ma mowy o wyprawie w Pieniny z pominięciem atrakcji oferowanych przez Dunajec. Spływ przełomem rzeki to niezapomniane doznanie, o którym pisaliśmy już przy okazji tekstu o atrakcjach Zakopanego! Największą popularnością cieszą się spływy kajakowe, zapewniające znakomitą formę rozrywki dla całych rodzin i wycieczek, ale ciekawą alternatywą dla kajaków są... flisackie tratwy. Niezależnie od środka transportu, podróż Dunajcem daje możliwość podziwiania gór z zupełnie nowej perspektywy oraz obcowania z przyrodą Pienińskiego Parku Narodowego, w której barwna flora przeplata się ze żłobionymi przez wody rzeki i górski klimat wapieniami. Nietypowa forma takiej wycieczki przykuwa zainteresowanie dorosłych oraz dzieci, zatem spływ to wspaniała propozycja dla rodzin, która uatrakcyjni także każdy wyjazd integracyjny. Bo przecież nic nie integruje skuteczniej niż wspólne doświadczenia zdobyte w oprawie piękna natury!

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com