Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rzuć wszystko i pojedź na dwa dni w Bieszczady

Rzuć wszystko i pojedź na dwa dni w Bieszczady

Jak głosi popularne stwierdzenie, każdy z nas ma czasem ochotę rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady. No właśnie, dlaczego akurat tam? Skąd wzięły się te Bieszczady, jako wzorzec swego rodzaju idylli, miejsca pełnego szczęśliwości, spokoju i beztroski? To region Polski znajdujący się w południowo-wschodniej części naszego kraju, grupa dwóch górskich pasm w łańcuchu Karpat. Okolica ta słynie z pięknej przyrody, która potrafi zapierać dech w piersiach. Już po samych zdjęciach oraz filmach możemy zaniemówić, przyglądając się bogactwu spotykanych tam roślin, jednak dopiero na żywo odkrywamy prawdziwe piękno tych cudów natury. Jak nietrudno się domyślić, wciąż pozostajemy pod urokiem Bieszczad, które zrobiły na nas piorunujące wrażenie i z pewnością pozostaną w naszej pamięci na długo. To miejsce, do którego zdecydowanie chce się wracać, w którym chce się być bez względu na nastrój, porę dnia czy pogodę. To wyjątkowe miejsce, w którym czas płynie wolniej, a wszystkie dotychczasowe troski odchodzą na drugi plan.

Jezioro Solińskie


Z pewnością wiele osób, które dużo słyszały o Bieszczadach i pragną wybrać się w podróż do tej malowniczej krainy, zastanawia się, co można tam robić. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednorodna, ponieważ wszystko zależy od tego, jaką formę odpoczynku oraz zwiedzania preferujemy. Osoby, które uwielbiają poznawać piękno otaczającej je natury, z pewnością nie będą się w Bieszczadach nudzić. Nie brakuje tutaj cudownych miejsc, które tylko czekają na ich odkrycie. Jednym z nich jest bez wątpienia Jezioro Solińskie, po którym mieliśmy przyjemność przepłynąć się kajakiem. To ciekawa forma rozrywki połączona z obserwacją cudownej przyrody i rozkoszować się palącym słońcem. Sam zbiornik retencyjny ma ciekawą historię, z którą warto się zapoznać. Ma powierzchnię około 22 km² i stanowi największy zbiornik w naszym kraju, którego pojemność równa jest aż 472 mln m³. Jezioro charakteryzuje się niezwykle rozwiniętą linią brzegową i obfituje w liczne zatoczki.Booking.com
Booking.com

Bieszczadzka Kolejka Leśna


Z atrakcji, które na nas czekały, możemy wyróżnić również przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną. Możliwe jest zorganizowanie przejazdu na zamówienie, a kolejka dostępna jest zarówno dla grup zorganizowanych, jak i turystów indywidualnych. Do wyboru są dwie trasy, które z pewnością zrobią ogromne wrażenie nie tylko na dorosłych, ale również na dzieciach. Już na samym początku zafascynował nas wygląd zabytkowej stacji kolejowej. Bardzo klimatyczne miejsce na pewno urzeknie każdego zwiedzającego. Małe, cudowne wagoniki zapewniły wyjątkowy komfort jazdy, podczas której miało się wrażenie, że znajdujemy się w istnym raju. Tak, jakby cywilizacja tutaj nie dotarła, czuć było pierwotne piękno i moc natury, która otaczała nas z każdej strony. Tę atrakcję polecamy każdemu jako obowiązkowy punkt wyprawy w Bieszczady. Zapewniamy, że zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy przejazdu będą bardzo zadowoleni.

Smerek


Dużą frajdę sprawiło nam również wejście na Smerek- szczyt, którego potoczna nazwa jest bardziej znana niż ta zapisywana na mapach, czyli Wysoka. Szerokie panoramy widokowe zapierają dech w piersiach. Człowiek ma wrażenie, że znalazł się na krańcu świata, we włosach czuje wiatr, powiew spokoju, ciszy i ukojenia. Stąd można wybrać się szczytami masywu aż do słynnej Połoniny Wetlińskiej, do której dotrzemy po ok. 2 godzinach marszu. Warto wybrać się w to miejsce dla niepowtarzalnych widoków, których nie odtworzą żadne zdjęcia oraz nagrania.

Podsumowując: Bieszczady to istny cud natury, który wciąż pozostaje nieodkryty przez tak wiele osób. A szkoda, bo osoby, które nie miały przyjemności obcowania z tą cudowną, bujną naturą nawet nie wiedzą, ile tracą. Wszystko jest jednak do nadrobienia, dlatego jeżeli jeszcze wahacie się i zastanawiacie, gdzie spędzić swój wakacyjny odpoczynek, śmiało polecamy malowniczy region Polski, który niezmiennie zaskakuje swoim pięknem. Gwarantujemy, że nikt nie będzie się nudził i każdy znajdzie rozrywkę odpowiednią dla siebie, a cudowne krajobrazy pozostaną w pamięci na zawsze. Cisza, spokój, bogata roślinność i czas, który na chwilę się zatrzymuje - czy można pragnąć czegoś więcej?

A jak już zobaczysz Bieszczady to koniecznie zobacz Słowacki Raj, czyli pomysł na niesamowity weekend w górach!

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com