Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Słowacki Raj, czyli pomysł na niesamowity weekend w górach!

Słowacki Raj, czyli pomysł na niesamowity weekend w górach!

Słowacki raj, to przede wszystkim bliskość natury. Ten malowniczy region, położony we wschodniej części Słowacji to również teren parku narodowego. Co sprawia, że jest taki szczególny? Rzeźbione przez naturę, na przełomie tysięcy lat wąwozy z wodospadami, jaskinie, płaskowyże a także rzeki i potoki. To wszystko, do naszej dyspozycji, na wyciągnięcie ręki. Słowacki raj, to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę, weekend z przyjaciółmi czy samotną kontemplację. Zapytacie dlaczego?

1. Wspaniałe szlaki


To właśnie one, stanowią główną atrakcję turystyczną tego miejsca. Do ich pokonania służą liczne platformy przytwierdzone do skał, drabinki, mostki, schodki i wiele innych atrakcji. Szlaki są przystosowane tak, aby poradził sobie z nimi każdy, sprawny fizycznie turysta. Z łatwiejszymi trasami, bez problemu poradzą sobie także dzieci, dla których będzie to ogromna frajda. Wiele wytyczonych tras przecina się, dzięki czemu, możemy układać niezliczone ilości kombinacji. Z doborem tras, uważać powinni jedynie Ci, którzy mają lęk wysokości.
Booking.com
Booking.com

2. Różnorodność tras


Najsłynniejszą trasą słowackiego raju, jest PRIELOM HORNÁDU, czyli przełom Honoradu. Jest to szlak, prowadzący kanionem rzeki Honorad. Będziemy tam mieli szansę przemierzać kanion kilkanaście metrów ponad lustrem rzeki, prowadzeni po licznych, metalowych platformach i podestach. Cały kanion, liczy około 16m, czyniąc go najdłuższym w Słowackim Raju. Zdecydowanie, ta trasa polecana jest osobom bez lęku wysokości.

Miłośnicy wodospadów, będą zachwyceni wybierając VEL’KÝ SOKOL czyli Wielki Sokół lub wąwóz SUCHÁ BELÁ czyli Sucha Bela. Wąwozy, cieśniawy i skalne ściany. Zachwyt gwarantowany.TOMÁŠOVSKÝ VÝHL’AD czyli Tomaszewski Widok to trasa dla miłośników górskich krajobrazów i adrenaliny. Ta skalna półka, położona na wysokości ponad 666m, pozwoli podziwiać czeluścia doliny tylko największym śmiałkom. Widok jest tego wart.

Raj dla siebie odnajdą też miłośnicy zabytków. KLÁSTORISKO, czyli słynne Klasztorisko, to była osada zakonna, która powstała w czasach średniowiecza. Położona, na malowniczej polanie, pozwala na podziwianie historycznych ruin. Warto wiedzieć, że jest to jedyne miejsce na terenie Parku, w którym mamy możliwość przenocować i zjeść ciepły posiłek. Szlaki, można wymieniać bez końca, musicie zobaczyć to sami. Bez wątpienia, każdy odnajdzie coś, co przypadnie mu do gustu.

3. Trasy dla rowerzystów


Słowacki raj, to nie tylko piesze wycieczki. To także istny raj dla fanów jednośladów. Mimo wszystko, nie możemy zapominać o wygodnych butach trekingowych. Na terenie słowackiego raju, zostało wytyczonych wiele tras dla rowerów górskich. Trasy mają różne długości oraz stopnie trudności. Trzeba się liczyć z tym, że niejednokrotnie przyjdzie nam nieść rower. Najsłynniejszy szlak rowerowy, to Podleska na Kláštorisko. Liczne pofałdowania terenu, leśne ścieżki oraz zróżnicowanie przyrody, sprawia, że jest to niezapomniane przeżycie. Trasa nie jest długa, ale trzeba ją przebyć w dwie strony. Łącznie jest około 8 szlaków oraz trasy nieoznakowane, po których również możemy poruszać się rowerem.

4. Odległość od granicy z Polską


Na wycieczkę do Słowackiego Raju, bez wątpienia, najlepiej wybrać się samochodem. Znacznie przyspieszy to podróż, co staje się bardzo istotne, kiedy podróżujemy z dziećmi, lub rowerami. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy się wybrać również komunikacją publiczną. Mamy do dyspozycji połączenia kolejowe i autokarowe. Przy tej opcji, trzeba się liczyć z przesiadkami i wieloma godzinami podróży. Jeśli nie chcemy działać na własną rękę, mamy możliwość dołączenia do wycieczki zorganizowanej. Koszt, to niecałe 100zł. Te 4 warianty, dają nam już spore pole manewru. Bliskość granicy, sprawia, że na wyjazd nie musimy rezerwować wielu dni. Wystarczy jeden z długich weekendów, aby móc się nacieszyć urokami tego osobliwego miejsca.
Booking.com
Booking.com
Bez względu na to, jakie okoliczności przyrody lubimy najbardziej, jedno jest pewne - w Słowackim Raju, każdy odnajdzie swoje miejsce. Kliknij tutaj i poznaj inne atrakcje na Słowacji, które warto zobaczyć :)

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com