Najbardziej Instagramowe miejsca w Tatrach
Instagram zaczyna powoli wyprzedzać Facebooka w kwestii popularności portali społecznościowych. Urokliwe zdjęcia na tym portalu śledzi coraz więcej użytkowników, a niektórzy blogerzy wręcz rezygnują z Facebooka na rzecz Instagrama, gdzie najszybszym sposobem na zdobycie wielbicieli jest regularne publikowanie atrakcyjnych zdjęć i krótkich filmów. Wśród najchętniej śledzonych kont znajdziemy wiele publikujących zdjęcia uwieczniające naturalne piękno przyrody. A gdzie można je znaleźć najszybciej? Oczywiście, w Polsce, w Tatrach, które powszechnie uznawane są za jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Jakie są najbardziej Instagramowe miejsca w Tatrach? Oto krótki przegląd tatrzańskich pejzaży, które zachwycają i pozwolą bez problemu uchwycić wyjątkowe kadry.
Morskie Oko
Najsłynniejsze tatrzańskie jezioro - Morskie Oko - od lat zachwyca swoją urodą uwiecznianą w wierszach czy na pejzażach malowanych m.in. przez Leona Wyczółkowskiego czy Stanisława Gałka. Kazimierz Przerwa-Tetmajer pięknie opisywał je w swoim wierszu: "lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie, jak błyszczący dyjament w stalowym pierścieniu..." Zielone wody Morskiego Oka mają rzadko spotykaną przejrzystość, sięgającą nawet 14 metrów w głąb, pozwalając dostrzec czasami żyjące w nich pstrągi.
Przepięknie prezentuje się nad nimi porastająca zbocza kosodrzewina i rosnące w niej limby. Wyjątkowy urok ma także znajdujące się tutaj schronisko PTTK imienia Stanisława Staszica - jedna z najstarszych tego typu budowli w Tatrach. Zrobienie tutaj zapierającego dech w piersiach zdjęcia na Instagram wymaga jednak sporo samozaparcia ze względu na niezliczone tłumy turystów odwiedzających co roku Morskie Oko. Ostatecznie dumny tytuł jednego z najpiękniejszych jezior świata, przyznany w 2014 roku przez gazetę "The Wall Street Journal" zobowiązuje każdego goszczącego w Zakopanem do wizyty.
Dolina Chochołowska
Najdłuższa i największa dolina w Tatrach - Dolina Chochołowska - to kolejne miejsce, które warto uwiecznić na swoim Instagramowym profilu. To tutaj powstawały m.in. zdjęcia do filmu "Potop" i słynnej sceny z kuligiem, który Andrzej Kmicic urządził dla ukochanej Oleńki czy serialu "Janosik". Malownicze otoczenie i stosunkowo łatwy szlak prowadzący Doliną Chochołowską pozwala cieszyć się jej urodą nawet w trakcie wycieczek z mniejszymi dziećmi.
Wśród najpiękniejszych miejsc w Dolinie Chochołowskiej znajdziemy imponująco wysokie skały tworzące Wyżnią Bramę Chochołowską i Polanę Chochołowską, z której rozciąga się imponujące widok na hale. Najpiękniejsze zdjęcia na Instagrama zrobimy tutaj na wiosnę, kiedy po horyzont rozciągają się pola kwitnących na fioletowo krokusów. W przypadku tego miejsca również polecane jest wybranie się na szlak wcześnie rano, kiedy nie będziemy musieli ustawiać kadrów w zależności od tłumów turystów.
Gęsia Szyja/Rusinowa Polana
Choć niepozorna w porównaniu z innymi tatrzańskimi szczytami, Gęsia Szyja pozwala na obejrzenie zjawiskowej panoramy rozciągającej się w kierunku Tatr Wysokich. Sam szczyt znajduje się tuż obok wyjątkowo lubianej przez turystów Rusinowej Polany, która także nie wymaga specjalnie długiego i męczącego spaceru, a gwarantuje przepiękne naturalne kadry uwieczniające urodę naszych gór.
Hala Gąsienicowa
Dawniej była centrum wypasania owiec, dziś to jedna z najlepiej znanych tatrzańskich hal. Otaczają ją od wschodu i południa granitowe szczyty Żółtej Turni, Granatów, Koziego Wierchu, Kościelca i Świnicy, a od zachodu widoczny jest Beskid, Kasprowy Wierch i Uhrocie Kasprowe. Rozciągające się z Hali Gąsienicowej widoki na krajobrazy Tatr Zachodnich i Wschodnich powodują, że nawet początkujący Instagramerzy bez problemu uchwycą tutaj zachwycające krajobrazy.
Rysy
Wyprawa na Rysy po polskiej stronie wymaga sporo wysiłku i zajmuje dużo czasu. Warto jednak przejść ten szlak dla niezapomnianych miejsc, jakimi są m.in. kocioł Czarnego Stawu, z którego spływają kaskadowo wody wodospadu nazywanego Czarnostawiańską Siklawą, samo otoczenie Czarnego Stawu, nad którym wznoszą się przepiękna ściana Kazalnicy, Mięguszowickie Szczyty i sam Rysy, a także rozległa panorama rozciągająca się z jego szczytu, skąd przy dobrej pogodzie można zobaczyć niemal cale Tatry, okoliczne szczyty górskie, a czasem i Kraków.
Jaskinia Mylna
Znajdująca się w Dolinie Kościeliskiej Jaskinia Mylna przez wiele osób uważana jest za najciekawsze miejsce do zwiedzania w Tatrach. Posiada wiele odnóg, z których część trzeba zwiedzać z latarką. Jednym z najatrakcyjniejszych zakamarków Jaskini Mylnej, gdzie można zrobić efektowne zdjęcia jest Obłozowa Jama, z otworami skalnymi nazywanymi Oknami Pawlikowskiego z rozciągającymi się z nich widokami na Bystrą i Błyszcz.
Gubałówka
Popularna wśród narciarzy Gubałówka to także miejsce sprzyjające uchwyceniu zapierających dech w piersiach kadrów. Położona dokładnie naprzeciwko głównej grani Tatr Gubałówka pozwala na zobaczenie fantastycznej panoramy z Giewontem i Kasprowym na czele, Czerwonymi Wierchami oraz częścią Tatr Słowackich i przepięknie prezentującym się ze szczytu Zakopanem.
Oferty noclegów w Tatrach znajdziesz na
hotele.itaka.pl
Nie masz pomysł na to, co warto zobaczyć pierwszy raz w Tatrach? Sprawdź
6 Miejsc w Tatrach, które musisz zobaczyć przed 30-stką.
Zobacz więcej
Futurystyczny obiekt ma angażować geotermalną oraz solarną energię w taki sposób, aby wypracować nadwyżkę energii elektrycznej, która będzie mogła zostać przekierowana do sieci energetycznej obiektu.
Czytaj dalej...
Jedzenie w górach to dość skomplikowany temat. Dostarczanie organizmowi odpowiednio zbilansowanych posiłków, to kwestia tak samo ważna, jak jego regularne nawadnianie.
Czytaj dalej...