Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Leżenie na plaży nie jest dla Ciebie? Jedź w góry z Findbed!

Leżenie na plaży nie jest dla Ciebie? Jedź w góry z Findbed!

Zastanawiasz się jaki kierunek wybrać i gdzie spędzić wolny czas? Pozwól, że Ci podpowiemy. Zarówno morze, jak i góry mają mnóstwo zalet i niosą ze sobą wiele korzyści. Ostatnio pisaliśmy o podróżowaniu nad morze. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy kilka argumentów, dla których warto wybrać się w góry!

1. Aktywność dla każdego

Jeżeli lubisz spędzać aktywnie czas, w górach masz ku temu wiele możliwości. Możesz wybrać się na spacer, pobiegać na szlakach, wybrać się na stoki lub też po prostu zdobywać górskie szczyty. W górach nuda po prostu nie ma szans. Joga o poranku na szczycie? Nie widzimy przeszkód!

2. Widoki zapierają dech w piersiach

Spójrzmy prawdzie w oczy – nie ma chyba nic piękniejszego niż krajobrazy stworzone przez naturę. Różnorodność roślinności, górskie rzeczki, potoki i małe wodospady, jeziora, szczyty i przepiękne panoramy, które widziane nawet po raz milionowy wciąż sprawiają wrażenie odkrywanych po raz pierwszy. Dla takich widoków również warto wybrać się w góry. Ich malowniczość jest niepowtarzalna.

3. Ucieczka od świata i pojednanie z naturą

Spędzanie czasu na zewnątrz, zwłaszcza w otoczeniu roślinności daje ludziom poczucie spokoju i wyciszenia. Wycieczka w góry, nawet do potencjalnie zatłoczonej miejscowości, daje Ci okazję do ucieczki od codzienności. Nieważne czy wybierzesz się na narty, wspinaczkę w wysokie partie Tatr lub tylko spacer w lesie – gwarantujemy, poczujesz się jak w innym świecie. Zapach lasu i roznoszące się echo to po prostu coś pięknego.

4. Poczujesz, że żyjesz pokonując własne limity

Góry to doskonały sposób na pokonywanie własnych ograniczeń (oczywiście w granicach rozsądku!). Jeżeli wydaje Ci się, że nie dasz rady jakiemuś wyzwaniu, spróbuj pokonać górę, która również wydaje Ci się nieosiągalna. Satysfakcja gwarantowana, inspiracja na przełożenie w życiu gwarantowana, a do tego… poczujesz się tak, jakbyś stał na szczycie świata. Nieważne czy to Tatry, Rysy czy tylko Beskidy.

5. Możesz poznać wyjątkowych ludzi

Społeczność miłośników gór jest tak ogromna, że możesz wybrać się na wspinaczkę z kimś, kogo jeszcze nie znasz – chociażby poprzez ogłoszenie na facebookowej grupie czy znalezienie towarzysza przygód na Instagramie. Dodatkowo, podczas wyjazdu w góry na trasach, szlakach i stokach, całkiem przypadkiem możesz poznać wyjątkowych ludzi, którzy być może staną się Twoimi przyjaciółmi. :)

Zachęcony? Jeśli tak, wejdź na Stronę Główną Findbed, wybierz swój kierunek, podaj cenę i czekaj na oferty noclegu od naszych partnerów!

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com