Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Wieża widokowa w koronach drzew... w Polsce!

Wieża widokowa w koronach drzew... w Polsce!

Ostatnio pisaliśmy Wam o atrakcjach, w których możecie uczestniczyć odwiedzając Tatry po Słowackiej stronie i Słowację ogólnie. Jedną z nich był spacer w koronach drzew, który zachwyci nawet największego malkontenta. Dziś jednak mamy dla Was jeszcze lepszą nowinę!

Nie będziecie musieli jechać do Czech czy na Słowację, żeby podziwiać wspaniałe widoki spacerując ponad koronami zielonych drzew. Wystarczy wycieczka na południe Polski, a dokładnie do Krynicy-Zdrój. To właśnie tutaj powstaje pierwsza i póki co jedyna w Polsce drewniana konstrukcja spacerowa wraz z widokową wieżą w koronach drzew. Budowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena i będzie mierzyć sobie prawie 50 metrów wysokości!

Booking.com
Booking.com
Do samej wieży spacerowiczów będzie prowadzić drewniana ścieżka (łączna długość to 1030 metrów!), która stopniowo i delikatnie będzie wznosić się do góry - tak by każdy, niezależnie od wieku i kondycji, mógł podziwiać ten wspaniały widok. Czy to bezpieczne, zapytacie? Jak najbardziej! Widokowa wieża w Krynicy-Zdrój powstanie z wyjątkowego drewna - robinii akacjowej, która pozwoli stworzyć solidną konstrukcję - tak piękną, jak i bezpieczną. Co ciekawe, ten wyjątkowy projekt to najwyższa drewniana wieża widokowa wykonywana przez polskich konstruktorów i architektów.

Czy na szczyt będzie można się dostać inaczej niż pieszo? Tutaj też odpowiemy twierdząco. :) Na wieżę widokową będzie można wejść zarówno spacerem utwardzoną, widokową drogą lub wjechać nowoczesną, 6-osobową kolejką.

My nie możemy się już doczekać, zwłaszcza że podobne zagraniczne realizacje wprost zapierają dech w piersiach i zachęcają do rzucenia wszystkiego i odwiedzin tych niesamowitych konstrukcji. Cieszy nas więc, że takie cudeńko powstaje w Polsce. W końcu kto nie chciałby chociaż raz przespacerować się w koronach drzew? Z dala od zgiełku i hałasu? W Krynicy-Zdrój będziecie mogli połączyć przyjemne z pożytecznym - zrelaksować się korzystając z aktywnego wypoczynku - zarówno latem, jak i zimą. Obiekt będzie bowiem całoroczny, a na trasie będziecie mogli poznać bliżej okoliczną przyrodę i historię regionu, a dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją będzie 60 metrowa zjeżdżalnia!
Booking.com
Booking.com
Brzmi fajnie? My zapraszamy do Krynicy już teraz! Noclegiem nie musicie się martwić - znajdziecie go u nas i to za taką cenę, jaką sami zaproponujecie. Sprawdźcie sami na www.findbed.pl! Źródło: www.wiezawidokowa.pl

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com