Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Święta Bożego Narodzenia oferty - na co zwrócić uwagę planując święta w górach?

Święta Bożego Narodzenia oferty - na co zwrócić uwagę planując święta w górach?

Koniec grudnia to czas przeznaczony dla rodziny. Chwila oddechu po ciężkim roku pracy. Nie wszyscy decydują się spędzić ten okres w domowym zaciszu. Przynajmniej nie cały. Polacy coraz częściej chcą spędzić święta bożego narodzenia poza miastem. Ostatnimi laty okolice wigilii to bardzo ruchliwy okres. Na co zwrócić uwagę jeśli także my planujemy wyskoczyć do urokliwej górskiej wioski, agroturystyki czy popularnego kurortu? Jak zaplanować wyjazdy, by był to czas pełen szczęścia i relaksu zamiast ciągła walka z nieprzewidzianymi przeszkodami, które skutecznie mogą zepsuć nam ten magiczny czas.

Opinie


Gdy już zauroczy nas jakiś obiekt, zdecydujemy, że to właśnie w nim chcielibyśmy świętować narodziny Chrystusa warto sprawdzić jego opinie w serwisach społecznościowych, Google czy dedykowanych do tego portalach, takich jak np. Trip Advisor. Taki szybki research da nam ogólny obraz o postrzeganiu obiektu przez klientów, a gdy zagłębimy się w sekcję komentarzy może okazać się, że obecne są kłopoty, o których właściciel albo manager obiektu zapomniał wspomnieć w opisie. Warto także poszukać zdjęć. Zarówno pokoi, jak i przestrzeni wspólnych. Szkoda byłoby zepsuć sobie pobyt przez niesprzyjające otoczenie. Sprawdźmy także co zawiera oferta. Ilu osobowe są pokoje, czy zawiera wyżywienie? Jeśli tak to jakie? Tradycyjne trzy posiłki, a może jedynie śniadanie i obiadokolacje? Upewnijmy się, że w trakcie pobytu nie zostaniemy głodni, a trzeba też pamiętać, że w okresie świątecznym restauracje nie zawsze pracują, tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Szczególnie w mniejszych miejscowościach. Sprawdźmy też czy obiekt, do którego się wybieramy, dysponuje bezpłatnym parkingiem. Jeśli nasz hotel ma w ofercie wellness lub spa warto sprawdzić czy w czasie świąt funkcjonuje on tak samo jak w pozostałej części roku. W tym okresie często czas ich otwarcia jest skrócony, a nie wszystkie atrakcje dostępne. Pracownicy również chcą spędzić czas z rodzinami. Dlatego, by uniknąć rozczarowania zerknijmy na godziny otwarcia oraz świąteczną ofertę tej strefy.

Wyżywienie


Jeśli jedziemy z dziećmi. zobaczmy jaki jest kosz noclegu i wyżywienia dla nich. Często są to niższe ceny niż dla osoby dorosłej. Zwróćmy także uwagę jakie świąteczne atrakcje proponowane są w samym pensjonacie czy hotelu oraz miejscowości do jakiej się wybieramy. Dodatkowe wydarzenia, nie tylko dla dzieci, powinny być dokładnie opisane, włącznie z ceną i programem. Być może poza barszczem i karpiem przeżyjemy przygodę życia uciekając przed niedźwiedziem w górskiej jaskini, a nawet jeśli nie to dostaniemy chwilę zasłużonego odpoczynku posyłając dzieci na kilkugodzinne zajęcia z animatorem.

Warunki anulacji


A co jeśli nagle zachoruje nam chomik? W takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni odwołać wyjazd. Dlatego też warto zapoznać się z warunkami anulacji rezerwacji. Okres świąteczny jest szczególny nie tylko dla nas, ale także hotelarzy. Z racji dużego zainteresowania swoim obiektem chcą oni maksymalnie podnieść stawki przy jak największym obłożeniu. Dlatego też odwołując rezerwację możemy stracić wszystkie pieniądze. Przed nowym rokiem oferty często mają dodatkowe restrykcje w tym zakresie, z którymi lepiej się zapoznać, by uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.

Cena


Niewątpliwie pierwszą rzeczą na jaką patrzymy szukając odpowiedniego pokoju jest cena. A rozstrzał cen jest spory. Od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za dobę. Zdarza się także, że ceny pokoi o podobnym standardzie znacząco od siebie odbiegają, dlatego warto jest poświęcić trochę czasu na dokładniejszy research. W znalezieniu najbardziej optymalnego wariantu pomóc może strona www.findbed.pl, gdzie sami proponujemy cenę, a właściciele hoteli po prostu się na nią zgadzają. Albo i nie. Niemniej jednak pokaźna baza obiektów gwarantuje znalezienie odpowiedniego dla nas miejsca.

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com