Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Najbardziej malownicze szlaki w Polsce

Najbardziej malownicze szlaki w Polsce

Południe naszego kraju to pasma górskie, które rozciągają się niemal na całej szerokości dolnej granicy Polski. Tak Tatry, jak i Beskidy czy Karkonosze uwielbiane są przez wielu turystów. Zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Jakie szlaki w naszym kraju możemy uznać za te najpiękniejsze? Zobaczcie poniższą listę!

Beskidy

Babia Góra

Trasa na Babią Górę trwa od 2 do 4 godzin, a dotrzeć na jej szczyt można wędrując szlakiem czerwonym, żółtym i zielonym. Niezwykłe walory przyrodnicze i krajobrazowe pozwoliły na ochronę całej okolicy przez Babiogórski Park Narodowy.

Zdjęcie : www.e-gory.com

Barania Góra

Na ten szczyt prowadzi kilka szlaków, które można rozpocząć np. w Węgierkiej Górce lub Kamesznicy. Poza wspaniałymi widokami, warto wiedzieć, że ze szczytów Baraniej Góry, swoją drogę do morza rozpoczyna rzeka Wisła.

Bieszczady

Halicz

To prawdopodobnie najpiękniejszy szlak górski w naszym kraju. Jest on jednocześnie najdłuższy, a jego przejście zajmuje około 5 godzin. Zatem rozważając wyprawę na Halicz należy nie tylko wcześnie wstać, ale także zarezerwować sobie cały dzień na tę bieszczadzką trasę.

Booking.com
Booking.com

Połonina Wetlińska

Na ten szczyt wyruszamy z miejscowości Wetlina, która jest najpopularniejszym miejscem turystycznym w Bieszczadach. Trasa na Połoninę jest dość długa, ale jednocześnie łatwa co pozwala na podziwianie i zachwycanie się wspaniałymi widokami i malowniczym otoczeniem, które towarzyszy od początku do końca wędrówki.

Zdjęcie : www.panoramio.com

Krzemień

Jest to drugi co do wielkości szczyt w polskich Bieszczadach. Można go osiągnąć poprzez niebieski szlak rozpoczynający się z Wołosatego oraz szlak czerwony, który ma swój początek w Ustrzykach Dolnych. Bieszczadzkie widoki najbardziej zachwycają jesienią, dlatego warto rozważyć przesunięcie urlopu na tę porę roku.

Karkonosze

Śnieżka

Ten popularny szczyt to najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów. Wejście od strony polskiej jest odrobinę trudniejsze niż od strony czeskiej, ale każdy trud zostanie wynagrodzony! Ze szczytu Śnieżki rozpościera się wprost bajkowa panorama na całe pasmo górskie. Warto podjąć wyzwanie i spróbować zdobyć Śnieżkę.

Zdjęcie : www.e-gory.com

Szrenica

Szczyt ten leży na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, co samo w sobie gwarantuje turystom niezapomniane krajobrazy. Na Szrenicę można dostać się wędrując szlakami czerwonymi, zielonymi i czarnymi, które powadzą ze Szklarskiej Poręby i Jakuszyc. Mniej aktywni amatorzy gór mogą skorzystać z wyciągu krzesełkowego. Na szczycie Szrenicy znajduje się schronisko, a wybierając trasę pieszą miniemy też Kamieńczyk. Czy warto? To nie pozostawia wątpliwości – oczywiście, że tak!

Booking.com
Booking.com

Śnieżne Kotły

Wyprawa na Śnieżne Kotły to niemal gwarancja niewielu turystów na trasie, co ma bardzo duże plusy. Gdyby tego było mało, przepiękne widoki na trasie do Śnieżnych Kotłów są zachwycające o każdej porze roku. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że trasa na Śnieżne Kotły jest dość długa, a tym samym wyczerpująca. Pamiętajcie o tym planując swoją malowniczą przygodę w Karkonoszach!

Tatry

Orla Perć

Najtrudniejszy i najwyższy szczyt Polskich Tatr. Przeznaczony dla osób doświadczonych i posiadających naprawdę doskonałą kondycję. Na trasie na Orlą Perć czekają nie tylko strome wejścia czy przepaście, ale również łańcuchy i oblodzone elementy. Pomimo swej trudności, nie brakuje odważnych na zdobycie szczytu Orlej Perci, adrenalina połączona z górskimi widokami to mieszanka wybuchowa!

Czerwone Wierchy

Cztery szczyty, które nie sposób przejść osobno. Wycieczka na Wierchy jest dość wyczerpująca, ale niezbyt trudna. Najpiękniej wyglądają jesienią, kiedy ich rude szczyty mienią się wszystkimi odcieniami czerwieni. Widoki? Warte każdego wysiłku! Trasę na Czerwone Wierchy można rozpocząć przez Kuźnice, Kościelisko lub z Kasprowego Wierchu.

Zdjęcie : www.sevencoins.pl

Giewont

Prawdopodobnie jest to najpopularniejszy, a na pewno najczęściej odwiedzany szczyt w polskich górach. Pomimo dość trudnego podejścia i dość zatłoczonej trasy, widoki z Giewontu zapierają dech w piersiach. Na szczyt można dość wychodząc zarówno z Zakopanego, jak i z Kościeliska.

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com