Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Hotelarzu, czy istnieje 10-cyfrowy numer telefonu komórkowego?

Hotelarzu, czy istnieje 10-cyfrowy numer telefonu komórkowego?

Marketing oraz sprzedaż są podstawą rozwoju każdego obiektu hotelarskiego. Jako hotelarze, codzienne zastanawiamy się jakich narzędzi i technik użyć, aby zwiększyć przychody oraz liczbę rezerwacji. W tej pogoni za nowymi rozwiązaniami często zapominamy o prozaicznych, podstawowych elementach, które blokują nas od osiągnięcia wyższych celów. Aby naprawdę móc rozwinąć skrzydła warto czasem usiąść na chwilę, wyeksportować informacje z naszej bazy danych i zastanowić się czy…

1. Czy imię jedno ma… imię?

Osoby rezerwujące pobyty np. dla swoich rodziców często podają ich imiona w polu "Imię". Sprawdź czy wśród Twoich Gości zamiast "Adam" nie pojawia się „Adam i Ewa", zamiast "Maria" jest „Maria i Jerzy”, a zamiast "Joanny" jest "Tomek i Joanna". W przypadku personalizacji Twoich działań marketingowych dziwnie wyglądać będzie nagłówek „Szanowny Panie Maria i Jerzy!” :)

2. Czy istnieje 10-cyfrowy numer telefonu komórkowego?

W rzeczywistości nie, ale w Twojej bazie hotelowej niestety tak! Sprawdź wprowadzane numery telefonów kontaktowych i upewnij się, że nie zawierają błędów. Nie martw się, nawet jeżeli znajdziesz te wpisane niepoprawnie to masz jeszcze szansę odszukać np. karty meldunkowe i je zaktualizować.

3. Czy widzisz różnicę między Janem Kowalskim, Janem Kowalskim, a jeszcze innym Janem Kowalskim?

Czy w Twojej bazie danych jest mnóstwo Gości, którzy nie posiadają przydzielonego numeru kontaktowego, adresu e-mail lub adresu zamieszkania? Zastanów się nad tym, jak w przyszłości planujesz odróżnić ich od siebie i upewnić się, że monitorujesz historię pobytów właściwego Gościa? Mamy nadzieję, że masz na to jakiś pomysł :)

4. Czy istnieje takie miasto jak Krakków?

Niestety nie. Gdyby jednak połączyć bazy danych wszystkich hotelarzy w Polsce to okazałoby się, że co najmniej 10 000 osób się tam urodziło! :) Już teraz sprawdź jak wprowadzane są dane adresowe. W przeciwnym razie, w przyszłości możesz mieć kilka nieprzespanych nocy spędzonych na poprawianiu tych danych do np. korespondencji seryjnej…

5. Czy istnieje adres e-mail bez kropki?

Ponoć w adresach @gmail.com nie ma znaczenia czy pierwsza część zawiera kropkę, czy nie (link). Jeżeli jednak druga część nie zawiera kropki, to masz problem. Poniżej przedstawiamy błędy, które niestety widujemy najczęściej :
janek@kowalskicom
janek,@kowalski.com
janek@kowalski@wp.pl
janek;kowalski@gmail.com
janek@kowalski@gail.com (ps. ciekawa historia - www.gail.com)
janek @kowalski.com
janekkowalski.com

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, aby nasze działania marketingowo-sprzedażowe mogły dać jeszcze lepsze efekty w przyszłości? Czekamy na Wasze komentarze! :)

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com