Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Kochasz Tatry? Dołącz do akcji "Czyste Tatry" już dziś!

Kochasz Tatry? Dołącz do akcji "Czyste Tatry" już dziś!

Już po raz siódmy w Polsce odbędzie się Akcja "Czyste Tatry", do której przystąpiliśmy z wielkim zaangażowaniem. "Czyste Tatry" to nie tylko możliwość zadbania o środowisko, ale również możliwość poznania wartościowych ludzi i zwiedzenia ciekawych szlaków.

Organizatorem całej akcji oraz jej ambasadorem jest Rafał Sonik - zwycięzca Rajdu Dakar, sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM, a także przedsiębiorca, który jako pierwszy zaproponował wysprzątanie pięknych tatrzańskich krajobrazów. Do tej pory uzbierano już 4500 kg śmieci, ale rokowania są dobre. Ilość ich zmniejsza się z roku na rok, a świadomość ekologiczna przynosi coraz lepsze efekty. W Akcji uczestniczy ogromna ilość wolontariuszy, którzy za swoją ciężką pracę otrzymują wiele atrakcji.

Sprawy organizacyjne


Każdy uczestnik projektu "Czyste Tatry" otrzymuje swój start pack, w którym znajdziemy niezbędną odzież i osprzęt do wykonania naszego głównego zadania, zadbania o tatrzańskie szlaki. Prowadzący Jakub Wrana przeprowadzi również trening dla wszystkich osób wychodzących w teren oraz zapozna nas z najważniejszymi przepisami związanymi z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

Cała akcja obejmuje 70 szlaków, które zawarte są w rozporządzeniu Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego. W okresie letnim są one otwarte bez ograniczeń, jednak każdy różni się trudnością. Wśród nich znajdują się szlaki bardzo trudne, które wymagają od nas przeszkolenia i doświadczenia, ponieważ mogą zagrażać naszemu życiu bądź zdrowiu. Każdy z uczestników wyrusza na szlak na własną odpowiedzialność, dlatego przed wyjściem powinniśmy ocenić nasze siły i możliwości, aby nie ulec wypadkowi. Grupy szkolne prowadzone są przez przewodników, którzy zadbają, aby wybrana droga była odpowiednia dla wyruszającej grupy wiekowej.

Nie miej wątpliwości - skorzystaj z opcji "przyjemne z pożytecznym"


Jeśli nie podjęliście jeszcze wyboru, to odpowiedni moment, żeby go dokonać. My jesteśmy na tak. Siła naszego światopoglądu pozwala na istnienie najpiękniejszych miejsc w Polsce. Dzięki naszemu i waszemu "TAK" budujemy świadomość ekologiczną wśród tysięcy ludzi, otrzymując kolejną okazję na trzydniowy pobyt w najpiękniejszych polskich górach.

Szczegóły akcji na www.czystetatry.pl

Zdjęcie główne : SzczyptaKary

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com