Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Jak podróżować ze znajomym i nie zwariować?

Jak podróżować ze znajomym i nie zwariować?

Bez względu na to jak długo i dobrze się znacie, wspólne podróżowanie odkryje przed Wami nieznane dotychczas cechy charakteru i przyzwyczajenia. Niektóre z nich będą denerwujące, jeszcze inne mogą prowadzić do totalnej porażki, ale… to wcale nie musi tak być!

Mamy dla Was kilka porad, jak nie oszaleć na wyjeździe ze swoim przyjacielem lub inną bliską osobą, zerknijcie niżej:

Opracujcie ogólny plan podróży

Przedyskutujcie co każde z Was chce robić na wycieczce. Ustalcie wspólne priorytety i te… zupełnie osobne. Jeśli ty chcesz zwiedzać, a Twój przyjaciel leżeć plackiem na plaży nie musicie od razu kłócić się, którą atrakcję wybrać. Spróbujcie stworzyć listę must-do, na której ustalicie miejsca i atrakcje, które musicie odhaczyć, a następnie ustalcie ich kolejność. Nie jesteście ze sobą związani sznurkiem, więc możecie również kilka dni spędzić osobno – każdy na kontemplowaniu swoich planów. Dzięki temu, nie tylko odpoczniecie od siebie odrobinę, ale też lepiej docenicie swoje wakacje.

Bądźcie precyzyjni w temacie płacenia

Pieniądze potrafią budować nieporozumienia! Jeśli zatem podróżujesz ze swoim znajomym, na samym początku ustalcie pewne granice i nie zbywajcie się leniwym „Dobra, rozliczymy się później”. Bardzo łatwo pogubić się w rozliczeniach „po fakcie”, co szybko doprowadzi do zbędnego konfliktu między Wami. Ustalcie kto płaci i za co, a następnie trzymajcie się wytycznych – tak będzie po prostu łatwiej!

Podzielcie obowiązki

Kiedy jedna osoba zajmuje się całą organizacją, prędzej czy później powstaną z tego niedopowiedzenia i małe fochy. Powiedzmy, że zrobiłeś wszystko, zaplanowałeś wakacje, znalazłeś miejsce, załatwiłeś transport i hotel, rozpisałeś atrakcje i wypunktowałeś pomysły na spędzanie czasu. Twój przyjaciel natomiast daje po prostu połowę budżetu i cieszy się doskonałymi wakacjami, zapominając o tym ile czasu kosztowało ich przygotowanie. Po pewnym czasie, możesz po prostu czuć się wykorzystany, prawda? Dlatego też nie bój się planować. Kiedy tylko w Waszych głowach zrodzi się pomysł na wspólną podróż podzielcie między siebie zadania, które są niezbędne, żeby Wasz pomysł stał się rzeczywistością. Wtedy nikt nie poczuje się wykorzystany i na pewno nikt, nie będzie miał nikomu za złe obarczenia zbyt dużą liczbą obowiązków. Komunikacja to klucz do sukcesu!

Porozmawiajcie o swoich przyzwyczajeniach

Przyznajcie sami, nic nie wyprowadza z równowagi bardziej niż przyzwyczajenia innych osób, które dla nas są wprost nie do pomyślenia. W końcu wszyscy mamy swoje własne fanaberie, z których nie będzie nam łatwo zrezygnować. Może lubisz spać długo, a Twój przyjaciel jest rannym ptaszkiem, który o świcie odsłania wszystkie rolety? Może lubisz dłużej pospać i spokojnie przygotować się do wyjścia, podczas gdy Twój towarzysz jest gotowy do wyjścia tuż po przebudzeniu? Łatwo wpaść w pułapkę własnych nawyków. Dlatego też, przed wyjazdem porozmawiajcie np. o swoich codziennych nawykach i ustalcie wspólną wersję w temacie kąpieli, wstawania, śniadań czy wychodzenia z hotelu. Niby nic, a na pewno zaoszczędzi Wam mnóstwo niepotrzebnych nerwów.

Podczas podróży ze swoimi znajomymi poznasz ich z innej strony, warto zatem zrobić wszystko by wspomnienia z wyjazdu były tylko pozytywne i nie zakończyły się niewyjaśnionym milczeniem z obu stron. :)

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com