Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Jak nie Ultra Trail to co? Poznaj najbardziej hardkorowe biegi górskie w Polsce!

Jak nie Ultra Trail to co? Poznaj najbardziej hardkorowe biegi górskie w Polsce!

Maraton to dla Ciebie bułka z masłem? Jeśli szukasz wyzwań i nie brak Ci odwagi na walkę z własnymi słabościami - sprawdź naszą listę. :) Wyróżniamy na niej kilka najbardziej hardkorowych biegów górskich, które na pewno przesuwają granice własnych możliwości.

Śmiemy twierdzić, że to opcje dla prawdziwych szaleńców!

ŁEMKOWYNA ULTRA TRAIL

Ultra bieg w Beskidach określany przez wielu jako najbardziej błotnista trasa biegowa w kraju. Biegi odbywają się na kilku różnych dystansach, dzięki czemu Łemkowyna doskonale nadaje się też by swoje siły sprawdzili początkujący ”Ultrasi”. Cudowna jesienna sceneria i fantastyczne trasy: Łemkowyna Ultra Trail 150 (ok. +5200/-5300m) Krynica-Zdrój - Komańcza (Głównym Szlakiem Beskidzkim)|| Łemkowyna Ultra Trail 70 (ok. +2200/-2200m) Chyrowa - Komańcza (Głównym Szlakiem Beskidzkim) || Łemko Trail 29 (ok. +740m/-735m) Puławy Górne - Komańcza.

ULTRA RZEŹNIK

140 km bieszczadzkich szlaków i +6300m/-6300m przewyższeń. Dla biegnących 100 km to "jedyne" +4500m/-4500m przewyższeń. Trasa poprowadzona w taki sposób, by wszyscy uczestnicy mogli odwiedzić najbardziej kultowe miejsca w Bieszczadach. I to wszystko... w ciągu jednej doby!

TRIATHLON HARDASUKA

To prawdopodobnie najtrudniejszy triathlon. Co czeka na śmiałków z żelaza? 4,5 kilometra pływania w wodach Zalewu Orawskiego, następnie 225 kilometrów pętli rowerowej, która ciągnie się dookoła całych Tatr, a na koniec 55 kilometrowy bieg przez Tatry od Doliny Chochołowskiej do Morskiego Oka. Całość to aż 8 tysięcy metrów przewyższenia!

DIABLAK (BESKID EXTREME TRIATHLON)

Dystans Ironman na jednych z największych przewyższeń w Europie, który kończy się diabelskim podejściem na szczyt Babiej Góry. Start to pływanie na dystansie 3,8km w Jeziorze Żywieckim. Strefa zmiany jest zlokalizowana na rynku głównym w Żywcu, tam też kończy się jazdę rowerem na dystansie 180 km. Rower składa się z dwóch pętli 90 km z podjazdem na Kubalonkę i Salmopol, o łącznej wysokości ok. 3 200 m. Na trasę biegową uczestnicy ruszają z wysokości 345 m n.p.m. Ten etap triathlonu to 44km górskiego biegu na szczyt Babiej Góry, zwany Diablakiem - Diabelską Górą, 1 725 m npm.

BIEG ULTRA GRANIĄ TATR

Bieg ultra pośród tatrzańskich krajobrazów. Tylko dla zaprawionych w bojach, bo trasa biegu to niezwykle wymagająca technicznie „ścieżka”: ekspozycja, dużo skał, luźnych kamieni, znaczne przewyższenia, zmienna pogoda. Dystans - około 70 km, +5000 m/-4900m przewyższeń, start: 4:00. Najbliższa edycja w sierpniu 2017 :)


BIEG 7 SZCZYTÓW

To jeden z elementów Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Trasa przebiega przez masywy 7 szczytów Pasm Górskich zaliczanych do Korony Gór Polski, (wszystkich na Ziemi Kłodzkiej): Kowadło (Góry Złote), Postawna (Góry Bialskie), Śnieżnik (Masyw Śnieżnika), Jagodna (Góry Bystrzyckie), Velka Destna (Góry Orlickie), Szczeliniec Wielki (Góry Stołowe), Kłodzka Góra (Góry Bardzkie). Długość trasy to ok. 240 km, a całkowite wzniesienie terenu: ok. 7635m.

6x BABIA GÓRA

To wyzwanie, któremu podołanie graniczy z cudem! Trasa na dystansie ponad 100km to legendarny już bieg Regatta-Ultra Sky Marathon 6x Babia Góra. Poza dystansem i przewyższeniami, na biegowych śmiałków czeka przeprawa przez strumień, skały, niezwykle strome podbiegi i mnóstwo "atrakcji" w postaci ubezpieczeń łańcuchami i klamrami. Prawdziwy hardkor!

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com