Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Dlaczego ludzie, którzy często podróżują odnoszą sukcesy w pracy?

Dlaczego ludzie, którzy często podróżują odnoszą sukcesy w pracy?

Wszyscy potrzebujemy wakacji. Raz w roku, a może dwa. Totalny reset dla naszego umysłu i ciała. Często po prostu uciekamy od codzienności i staramy się o niej zapomnieć odwiedzając inny kraj czy też miasto. Warto jednak pamiętać, że podróże powinny nas kształtować, a nie stanowić ucieczkę od rzeczywistości. Doskonale wiedzą to ludzie, którzy często podróżują i jednocześnie odnoszą sukcesy w swojej pracy. Dlaczego?

1. Mają otwarte umysły

Osoby zaangażowane w pracę biurową zgodnie stwierdzają, że po powrocie z wakacji lepiej skupiają się na pracy i celach do osiągnięcia. Mają świeże pomysły, bardziej otwarte na świat, a przy okazji stają się bardziej ambitni i poszerzają swoje perspektywy. W skrócie mówiąc, zmieniają nastawienie do życia na bardziej optymistyczne.

2. Są dobrze zorganizowani

Jeśli planujemy wyjazd do innego kraju, zarządzamy wieloma rzeczami. Nie tylko naszym bagażem, ale także hotelem, przelotem, potrzebnym budżetem, inną walutą, atrakcjami czy miejscami, które warto odwiedzić lub spróbować w nich lokalnych dań. Im częściej wyjeżdżamy, tym łatwiej ta organizacja nam przychodzi. A po powrocie z powodzeniem możemy wdrażać nabyte umiejętności w naszym środowisku pracy – z czasem staną się one coraz łatwiejsze.

Booking.com
Booking.com

3. Chętniej uczestniczą w networkingu

Kiedy odwiedzamy inne miejsca na konferencje, warsztaty lub spotkania biznesowe stajemy przed większym wyzwaniem niż dotychczas. Pokonujemy nie tylko barierę językową, ale też własny strach przed niewiedzą. Biznesowe wyjazdy poza naszą „strefę komfortu” pozwalają zbudować świetną sieć znajomości i kontaktów, które następnie możemy wykorzystać, jako wsparcie lub partnerów w konkretnym biznesie lub projekcie.

4. Wiedzą więcej o innych kulturach

Podróże zagraniczne otwierają nam oczy na inne kultury. Zauważamy między nimi różnice i podobieństwa, które następnie mogą przydać się nam w pracy. Dzięki wyjazdom za granicę łatwiej jest nam zrozumieć różnice między ludźmi, a także odmienne sposoby radzenia sobie z obowiązkami, zleceniami i zadaniami. Obserwując zachowania innych, możemy czerpać inspiracje do modyfikowania własnych przyzwyczajeń i wyrobionego schematu działań.

5. Lepiej się socjalizują

Wyjazd do innego kraju to zawsze stres związany nie tylko z różnicą kulturową, ale też językową barierą. Wszystko co otacza nas w nowym kraju jest totalnie odmienne od tego, co spotyka nas na co dzień. Możesz wziąć krótką lekcję językową lub kupić rozmówki lub książkę do nauki podstaw danego języka. Nieważne co zrobisz, kiedy tylko odważysz się porozmawiać z „localsem” podniesiesz swoje umiejętności interpersonalne! Jeśli przejdziesz językowy „egzamin” w innym kraju, łatwiej będzie Ci zagadywać do obcych osób w Twoim!

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com