Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
4 Fotografów Tatr, których musisz obserwować

4 Fotografów Tatr, których musisz obserwować

Mówią, że zdjęcia potrafią wyrazić więcej, niż tysiąc słów. Bohaterowie tego wpisu potwierdzają, że dokładnie tak jest. Pasjonaci fotografii, którzy przez szkiełko w aparacie potrafią dostrzec i ująć to, co zachwyca nas wszystkich. Piękne krajobrazy, które sprawiają, że przed ekranem komputera czujemy się niemal tak, jakbyśmy podziwiali je na żywo. Poznajcie naszych ulubionych, tatrzańskich fotografów!

Adam Brzoza

Adam to Zakopiańczyk, którego pasja do gór i przyrody sprawiła, że jest on jednym z najlepszych fotografów górskich. Poza fotografią Tatr i naszych, polskich gór, Adam sfotografował także Indie, Nepal i Skandynawię. Stale współpracuje z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, lokalną prasą, a także - jest fotografem National Geographic Polska.

fot. Adam Brzoza

Jego zdjęcia są hipnotyzujące. Sprawiają, że obok żadnego nie da się przejść obojętnie. Pokazują inny świat, który emanuje niewiarygodną atmosferą i zmusza do refleksji. Patrząc na zdjęcia Adama chce się po prostu być tam, gdzie wykonał fotografię. Jego prace zachwycają odbiorcę od kilkunastu lat i nie da się zaprzeczyć, że magia jego talentu i spojrzenia na naturę zapiera dech w piersiach niemal tak jak patrzenie na nią na żywo.

Krzysztof Baraniak

Człowiek wielu pasji, którego fotografia górska zachwyca wielu (w tym nas!). Krzysiek na co dzień mieszka w Łodzi, a od czasu do czasu odwiedza południe naszego kraju by uwiecznić zapierające dech w piersiach krajobrazy.

fot. Krzysztof Baraniak

W 2013 roku założył portal Tatromaniak.pl, który prowadzi do dziś, a rok później jego fotografie zostały wyróżnione w konkursie „Najpiękniejsza Góra Świata” gdzie zajął 1-sze miejsce.

Krzysztof najchętniej fotografuje piękno Tatr i Podhala, choć nie stroni również od fotografii okolicznościowej, zatrzymując w kadrach wyjątkowe momenty ślubne.
Booking.com
Booking.com

Dariusz Krakowiak

Przygoda Darka z fotografią zaczęła się niedawno, bo kilka lat temu. Aż ciężko w to uwierzyć, bo jego zdjęcia to kawał profesjonalizmu. Pokazuje, że pasja pomimo wszelkich przeszkód ("(...) niech nie zwiedzie Was myśl, że fotografowanie widoków, to łatwe i proste zajęcie. Pozory mylą. To ciężka praca okupiona dźwiganiem na plecach wielu kilogramów sprzętu podczas wielogodzinnego podejścia pod tatrzański szczyty. To doświadczanie kaprysów pogody od upałów po mróz, deszcz, wiatr, burze i mgły. To wielogodzinne wyczekiwanie idealnego światła.(...)") potrafi zaowocować niesamowitymi ujęciami, które pokochają wszyscy odbiorcy.

fot. Dariusz Krakowiak

Kadry i perspektywa, z której Darek pokazuje nam góry są zupełnie inne od tego, co znamy z klasycznych zdjęć. Jego fotografie pokazują jak piękne są góry nie tylko w popularnych ujęciach, ale i w tych które sprawiają wrażenie "podglądania" gór, a nie patrzenia na nie w pełnej okazałości (np. panoramy ze szczytu). Poza fotografią krajobrazową Dariusz odnajduje się w fotografii okolicznościowej, która daje mu ogromną satysfakcję i udowadnia, że jest on fotografem doskonałym. Od magicznych zdjęć tatrzańskich szczytów, po uchwycenie szczęścia i radosnych chwil na ślubach i weselach.

Kuba Witos

Kuba interesuje się fotografią od 2010 roku, a to wszystko dzięki jego bratu, który pokazywał mu zdjęcia ze swoich wędrówek. Swojej pasji poświęca każdą wolną chwilę, a poza ujęciami malowniczych krajobrazów, Kuba lubi fotografować architekturę i plener. Już od dziecka chodził po górach, a przy okazji uwielbia jazdę na nartach.

fot. Kuba Witos

Mimo młodego wieku, zdjęcia Kuby zasługują na miano najlepszych. Niesamowite kolory i częste kadry gór skrytych pod kołdrą z mgły sprawiają, że fotki Kuby ukazują góry w zupełnie innym świecie. Nostalgiczne, śpiące i niesamowicie ciche - tak można je zobaczyć przez szkiełko aparatu Kuby. Nas po prostu zachwycają. :)
Które zdjęcie jest jego ulubionym? To które zrobi jutro.

Kogo dodalibyście do naszego TOP 4? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzu, bo wspaniałej, górskiej fotografii nigdy za mało! :)

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com