Serwis korzysta z plików cookie. Poznaj szczegóły Polityki prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
3 Najlepsze Termy w polskich górach

3 Najlepsze Termy w polskich górach

Polskie góry to już nie tylko doskonała baza dla wielbicieli narciarskich i snowboardowych szaleństw na stokach, ale również możliwość relaksu w znajdujących się tutaj termach. W basenach z ciepłą, termalną wodą, saunach i kompleksach spa można odpocząć po całym dniu spędzonym na nartach lub snowboardzie lub po prostu wybrać się całą rodziną, której bogata oferta tych ośrodków gwarantuje doskonałą zabawę. Wśród term zlokalizowanych w Tatrach znajdziemy Termy Gorący Potok w Szaflarach, Termy Bania w Białce Tatrzańskiej oraz Termy Bukovina w Bukowinie.

Termy Gorący Potok w Szaflarach


Termy Gorący Potok mieszczące się w miejscowości Szaflary to zespół całorocznych basenów, obejmujący w sumie 22 niecki, z których 10 znajduje się w strefie basenowej. Wypełnione naturalną, geotermalną wodą siarkową baseny pozwalają nie tylko wypocząć, ale również zadbać o zdrowie. Wody geotermalne mają bowiem pozytywny wpływ na samopoczucie, a korzystanie z kąpieli w nich polecane jest m.in. jako zabieg wspomagający w rehabilitacji.
Booking.com
Booking.com
Zespół basenów w Szaflarach jest jednym z najstarszych tego typu obiektów mieszczących się na Podhalu, który mimo upływu lat nadal cieszy się ogromną popularnością i uznaniem ze względu na bogatą ofertę i wyjątkowy klimat. Różnego typu wodotryski, fontanny i gejzery, a także uwielbiane przez młodszych i starszych zjeżdżalnie wodne pozwalają spędzić tutaj długie godziny bez obaw o nudę.

Termy Bania w Białce Tatrzańskiej


Cieszący się ogromną popularnością wśród turystów odwiedzających pobliskie Zakopane lub miłośników narciarstwa i innych sportów zimowych Termy Bania w Białce Tatrzańskiej to nowoczesny aquapark podzielony na strefę głośną i cichą. Dzięki temu pozwalają one spędzić tutaj czas w gronie rodzinnym i wyszaleć się na licznych zjeżdżalniach i w innych atrakcjach wodnych lub ukryć się przed tłumem i zrelaksować w ciszy z widokiem na panoramy tatrzańskie. Woda w Termach Bania wydobywana jest ze źródeł znajdujących się na głębokości 2500 m. Znajdują się w niej tak cenne minerały jak siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Wysoka temperatura wody ułatwia ich wchłanianie do organizmu, dzięki czemu mają one wpływ na poprawę ciśnienia i przemiany materii, przywrócenie równowagi psychofizycznej oraz pomagają w schorzeniach skórnych. Wyjątkowy klimat Termy Bania zawdzięczają harmonijnie pomyślanemu projektowi, w którym wykorzystano naturalne materiały występujące na Podhalu, jak kamień i drewno. Popularnością cieszy się także saunarium, gdzie znajdziemy m.in. ruską banię, saunę starą góralską, sauny fińskie i parowe oraz grotę solną pozwalającą na relaks po pobycie w saunie.

Termy Bukovina w Bukowinie


W malowniczej Bukowinie Tatrzańskiej zlokalizowane są Termy Bukovina, w których w sumie można skorzystać aż z 20 basenów wypełnionych wodami termalnymi, wydobywanymi ze źródeł umiejscowionych na głębokości 2600 m, na północno-zachodnim zboczu Wysokiego Wierchu. Minerały znajdujące się w wodach w Termach Bukovina, ich niski charakter zasadowy i odpowiednia twardość powodują, że kąpiele w nich to nie tylko relaks dla ciała, ale także pomoc w bólach stawów i mięśni. Na terenie Term Bukovina znajdują się również liczne atrakcje dla najmłodszych, a dorośli mogą cieszyć się saunami, m.in. rzymską, śródziemnomorską, kwiatową i góralską.

Mieliście okazję odwiedzić te termy? Jakie są Wasze odczucia? Może spędzaliście już wakacje rodzinne w górach z basenem i możecie polecić inne? Czekamy na Wasze komentarze! :)

Zarezerwuj nocleg

Booking.com
Booking.com